Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Медична система Запорізької області продовжує працювати, - Олександр Старух розповів про ситуацію в регіоні

25 червня 2022 - 17:20

Очільник Запорізької ОВА продовжує інформувати українців щодо реальної ситуації в області в ефірі Спільного телемарафону новин. 

Так, сьогодні, Олександр Старух розповів, що найгарячіша ситуація в регіоні пов'язана із постійними обстрілами. Бойові дії відбуваються по лінії зіткнення, яка не змінюється вже довгий час, а найбільш запеклі бої точаться у таких населених пунктах як Оріхів, Пологи та Гуляйполе. Наслідками збройної агресії рф стають численні руйнування цивільної інфраструктури, житлових будинків, а також жертви серед мирних мешканців області. 

  • Якщо говорити з гуманітарної точки зору, найскладніша ситуація там, де ведуться бойові дії. На тимчасово окупованих територіях складність полягає, зокрема у наданні медичної допомоги, а також загальної безпекової ситуації. Також є велика загроза бути викраденим. Наразі історії з викраденнями активізувались в Енергодарі. 

Що стосується медичної ситуації на територіях, наразі лікарі працюють майже в усіх лікарнях області. Олександр Старух зауважив, що наразі зруйновано Пологівську та Розівську лікарні. Інші медичні установи, зокрема на тимчасово окупованих територіях, продовжують свою роботу. З огляду на можливості, відбувається доставлення ліків. Також очільник ЗОВА розповів, що рашисти проводять перевірки гуманітарної допомоги та забирають частину медикаментів.

  • Окупанти викрадають ліки. Загалом, з боку окупанта використовуються терористичні методи: вкрасти, відняти, залякати.

Крім цього рашисти, викрадають і роблять спроби реалізації українського зерна. Фермери Запорізької області страждають від утиску в боку окупантів рф. Ворог не лише змушує аграріїв працювати на країну агресора, а й викрадають їх майно.

Також у Запорізькій області продовжується евакуація мирних мешканців. Щоденно близько тисячі людей виїжджають з потенційно небезпечних територій на приватному транспорті. Крім мешканців регіону у місто Запоріжжя також виїжджають люди з інших областей, зокрема з Херсонщини та Донеччини. Олександр Старух зауважив, що перетин лінії зіткнення не завжди є безпечним, проте Запорізька область продовжує працювати над тим, щоб усі, хто потребує допомоги, отримував її. Для цього в обласному центрі створюють спеціальні хаби, а обласна влада намагається робити процес в'їзду і виїзду більш швидким та безпечним.

Більш детально у відео:

 

 

 
Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також