Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Обласна влада продовжує оперативно реагувати на загрози на тимчасово окупованих територіях

27 червня 2022 - 14:50

Під головуванням очільника ЗОВА Олександра Старуха відбулась нарада з приводу функціонування різних сфер життєдіяльності у Мелітопольському районі. Представники територіальних громад звітували щодо ситуації на своїх територіях та дій окупаційної влади.

Так, військові країни-агресора продовжують здійснювати тиск на працівників соціальної, медичної та освітньої сфер. Зафіксовано випадки примусу медичних працівників на перереєстрацію шляхом звільнення з українських лікарень та подачі заяв у новостворені організації. Було розглянуто й питання забезпечення медичних закладів, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, кадрами та медикаментами. Оскільки не всі заклади можуть працювати та забезпечувати населення необхідними послугами, опрацьовуються інші механізми, що дозволять медикам більш  ефективно працювати та надавати послуги населенню.   

Освітній процес, який планували розпочати 1 вересня, може на тимчасово-окупованих територіях не початися через фізичне втручання окупаційних військ у діяльність навчальних закладів. Зафіксовано випадки захоплення приміщень шкіл, у законних представників забирають ключі та унеможливлюють доступ до них.

Через невелику кількість батьків, які бажають віддавати своїх дітей школи під час воєнного стану, окупанти вдаються до погроз про позбавлення їх батьківських прав. На тимчасово окупованих територіях  досить невелика  кількість випадків колаборації серед вчителів. Тому через брак кадрів вчителів планують залучити навіть з Новосибірську та інших віддалених міст. Крім цього, окупаційною владою планується зменшення кількості навчальних закладів через малу кількість вчителів та школярів.

У самому Мелітополі окупаційна влада продовжує вдаватися до хитрощів. Пенсіонерів вводять в оману, розповідаючи їм про необхідність отримання паспортів рф для отримання пенсій, лякаючи тим, що Україна перестане нараховувати їм кошти.

Обласна влада уважно відслідковує безпекову ситуацію у населених пунктах та продовжує фіксувати усі факти злочинної діяльності агресора.  


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Внаслідок ворожих ударів по чотирьом населеним пунктам області є загиблі – поліція документує злочини рф на Запоріжжі

На Запоріжжі 5,8 тисяч осіб знайшли роботу за 7 місяців 2022 року

Держпослуги на Гіді для переселенців, які шукають роботу

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 11.08.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 11.08.2022, 169 доба

Що більше буде втрат в окупантів, то швидше зможемо звільнити нашу землю. Звернення Президента 10.08 (Відео)

Затверджено новий порядок виїзду на тимчасово окуповану територію

Управління транспорту та зв’язку ЗОВА продовжує перевірки обслуговування внутрішньообласних автобусних маршрутів

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО БЕЗПЕЧНОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 09.08.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 09.08.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 10.08.2022

“Ворог воює проти нашої культури ледь не в першу чергу”, - Міністр культури та інформаційної політики України закликав підтримати працівників сфери культури