Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Основним завданням працівників культури є просування українських наративів та уславлення героїв

28 червня 2022 - 14:30

Директор Департаменту культури та інформаційної політики ЗОВА Владислав Мороко взяв участь у програмі “Пряма мова” на ТВ-5, де розповів про зміни у сфері культури, які відбулись у період введення воєнного стану.

Так,  окрім фронту, де Збройні Сили України зі зброєю в руках мужньо боронять нашу землю від окупаційних військ, є ще гуманітарний фронт, до якого долучаються усі українці. Його основною метою є протидія  наративам, зокрема, тим, які намагається просувати ворог. Так, відповідаючи на запит суспільства, народні депутати, Верховна Рада України приймають ряд змін до вже існуючих законів, які пов’язані з книговидавництвом та музичною сферою. 

  • Найголовніше - підтримувати власне книговидання. Тому було внесено зміни до закону про книговидавничу справу у двох напрямках. Перший - сприяння появи мережі книгарень, та компенсація орендної плати за приміщення підприємствам, які будуть займатися друком. Другий, пов’язаний з можливістю людей в умовах війни та після війни купувати книги. Так, буде введено своєрідний ваучер, який буде отримувати кожний громадянин. Він буде надавати можливість придбати книги. Така підтримка книговидавництва вже застосовувалась під час ковіду.

Що стосується процесу видавництва книг, автори яких мають відношення до країни агресора (росії та білорусі), або ввезення книг, виданих після 1991 року, будуть введенні певні заборони. Винятки становитимуть книги та видавництва, які засуджують війну в Україні. Для врегулювання цих питань створять спеціальний реєстр. Владислав Мороко зазначив, що такі дії пов'язані з комерційною діяльністю та відмовою від фінансування країни-агресора. Також директор Департаменту звернув увагу на те, що нерідко такі книги містять у собі пропаганду.

Крім цього, посадовець звернув увагу на заборону транслювати музику країни-агресора, зокрема у кафе, ресторанах, на літніх майданчиках, у маршрутних таксі і т.д. Що стосується концертної діяльності представників росії на території України, вона не буде забороненою для тих виконавців, які засуджують насилля та підтримують Україну у ганебній війні, яку розв’язала рф. Владислав Мороко зазначив, що такі закони мають проходити верифікацію часом, а до реалізації має активно долучатися суспільство.

Що ж стосується функціонування робочої групи з перейменування об’єктів топоніміки на території Запорізької області, назви яких пов’язані з країною-агресором, вона продовжує свою діяльність та дає поштовх для більш широкої роботи. Так, у процесі було визначено, що важливим є не лише перейменування, а й уславлення українських героїв, зразків новітньої української культури та наративів. Також було створено групу, яка займається фіксацією подвигів захисників України та подальшим донесенням цих історій до загалу. Ініціативу Запорізької обласної військової адміністрації також підтримали представники місцевої влади Запоріжжя. 

 

Більш детально у відео: 

 

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Вдячний кожному й кожній, хто боронить позиції й допомагає нашим воїнам. Звернення Президента 17.08 (Відео)

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 17.08.2022

Для власної справи — держпослуги на Гіді

Запущено Державний аграрний реєстр - онлайн-платформа для підтримки фермерів

Для підтримки медійних та журналістських організацій в Україні стартує європейська програма

У Запоріжжі запрацював центр надання психологічної допомоги та підтримки внутрішньо переміщеним особам

Зупинись та не чіпай: п’ять причин не отримувати російський паспорт на ТОТ

У Запорізькій області продовжує працювати спрощена оренда державного майна

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 16.08.2022

Олександр Старух в етері інформаційного марафону розповів про ситуацію в області

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 17.08.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 17.08.2022, 175 доба