Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Старух: “Оборонних рубежів багато не буває. Ми працюємо далі, укріплюємося всі разом” (Відео)

29 червня 2022 - 12:15

Керівник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух в прямому ефірі телеканалу “Апостроф” розповів про ситуацію у Запорізькій області. 

Очільник регіону зазначив, що у порівнянні з сусідніми областями ця ніч пройшла спокійно. Великих ударів по цивільних об’єктах не було. Хоча протягом минулого тижня ворог зруйнував на Запоріжжі багато будинків мирних мешканців, під артилерійський вогонь потрапили й школи та дитячі садочки. 

Також Олександр Старух прокоментував ситуацію щодо можливого наступу окупаційних військ у Запорізькому напрямку. Керівник ЗОВА зазначив, що наразі великої загрози немає. Найбільш небезпечними напрямками залишаються південь Харківщини і Луганщина. Там відбуваються активні бої з залученням великої кількості техніки. А Запоріжжя   продовжує укріплюватися та будувати захисні рубежі. У цьому нам допомагає вся Україна. 

  • Дійсно, ворожі війська просувалися дуже швидко, в перший день вони були під Мелітополем, на третій день заблокували фактично за дві години Бердянськ. Але на початку березня вибудувалася та лінія зіткнення, яка утримується вже кілька місяців. Зараз вона постійно укріплюється, передові рубежі побудовані. Друга та третя лінія оборони на стадії завершення. 7 областей дали екскаватори та деревину, щоб збудувати бліндажі. Це досить серйозна перепона для просування ворога. Земля нас захищає. Так, наразі великої загрози наступу на Запоріжжя немає, але була десь місяц тому, коли концентрувалися війська на Запорізькому напрямку. Взагалі оборонних рубежів багато не буває. Ми працюємо далі, укріплюємося всі разом, - розповів Олександр Старух.

Попри це, загарбники продовжують перекидання своїх сил. Окупантами було частково відновлено залізничні колії до Мелітополя. Тепер залізницею постачають боєприпаси, запчастини та відбувається перекидання заправної техніки. 

У підконтрольній Україні території ефективно проводяться контррозвідувальні заходи з метою запобігання проникнення диверсійно-розвідувальних груп. Колаборанти, які перейшли на бік ворога діють відкрито, не приховуючи своїх намірів. Прізвища зрадників відомі, порушуються кримінальні справи. Покарання досягне кожного колаборанта та кожного зрадника присяги на служіння вірності народу України.

Також за час війни зафіксовано понад 370 випадків викрадення громадян. З них приблизно 150 осіб продовжують знаходитися в заручниках, інших відпустили. 

  • По всім викраденим ведеться робота, центральні органи виконавчої влади беруть участь у переговорному процесі для звільнення людей під час обмінів. Частину з них відпускають після досягнення результату, з бізнесменів намагаються витягнути гроші, патріотів витіснити з територій. Доля 5-х представників самоврядування невідома. Також майже 80 днів знаходиться в полоні неповнолітній син голови Запорізької районної військової адміністрації Владислав Буряк і ще один неповнолітній хлопець. Терористична держава користується терористичними методами в усіх питаннях, бомбардує торговельні центри, викрадає мирних людей, в тому числі неповнолітніх. Це має бути оцінено міжнародною спільнотою в першу чергу, - повідомив Олександр Старух.

Більш детально у відео: https://www.youtube.com/watch?v=3X1gsTuYQno

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

За добу поліція зареєструвала 20 повідомлень про воєнні злочини окупантів

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 27.09.2022

В Україні розроблено дорожню карту дій для родин захисників

Ворог поцілив ракети по Гуляйполю

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 28.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 28.09.2022, 217 доба

Будь-які злочинні дії Росії нічого не змінять. Звернення Володимира Зеленського 27.09.2022

Президент провів зустріч з міністром з питань Європи та закордонних справ Франції

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 27.09.2022

Платформа “Свідок” збирає докази воєнних злочинів росіян для Міжнародного кримінального суду

Нескорені мелітопольці не стерплять свавілля терористів на українській землі!

Енергодар та Дніпрорудне проти збройного терору та пропаганди