Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

“Окупанти несуть повну відповідальність за безпекову ситуацію, яка склалась на АЕС”, - очільник ЗОВА про спротив на території Запорізької області

29 червня 2022 - 15:45

На тимчасово-окупованих територіях нашого регіону ворог силою встановлює свої порядки. Разом з тим, діє і потужний спротив, до якого долучаються не лише Збройні Сили України, але й партизанські загони. Про це керівник ЗОВА Олександр Старуха розповів під час інтерв’ю Media Center Ukraine Ukrinform. 

  • Значного накопичення сил з боку окупанта не відбулось. Основні події, ми всі знаємо, відбуваються наразі на півдні Харківщини та на Луганському напряму. На Запорізькому напрямку відбуваються зіткнення по лінії фронту, яка вибудувалась кілька місяців тому. Там регулярно відбуваються артилерійські дуелі. Щодо можливого наступу, для цього з боку окупантів треба значно більша концентрація сил та засобів, ніж яку ми сьогодні спостерігаємо.

Що стосується вибухів у Бердянську, які відбулися 28 червня, Олександр Старух зазначив, що це не рідкість, і такі дії можуть бути пов’язані з розмінуванням, яке намагаються проводити окупанти у порту. Через попередні вибухи зараз не вся площа порту може бути задіяна, тому ворог шукає варіанти вирішення цього питання для планування своїх подальших кроків.

Крім цього, очільник Запорізької ОВА повідомив, що продовжуються репресії проти мирних мешканців та працівників АЕС в Енергодарі. Олександр Старух зауважив, що станцію необхідно утримувати у належному стані, а цей процес суттєво ускладнюється через порушення зв’язку з територією. 

  • Навіть без будь-яких диверсій можуть відбутися процеси, які можуть загрожувати життю і здоров’ю людей. Тому окупанти наразі несуть повну відповідальність за безпекову ситуацію, яка там склалась. Разом з тим, ми дуже вдячні нашим операторам та працівникам, які продовжують виробляти електричну енергію, якою користується вся Україна.

Говорячи про викрадення, які здійснюють терористи рф, начальник ЗОВА зазначив, що станом на вечір 28 червня перелік викрадених осіб  складав 368 людей, з них 149 досі залишаються в заручниках. Серед них 6 посадових осіб, 16-річний син голови Запорізької РВА Олега Буряка та ще двоє неповнолітніх.

Крім цього, Олександр Старух розповів про функціонування підприємств на тимчасово окупованих територіях.   Представники рф роблять спроби захоплювати виробництва, однак працівники підприємств відмовляються колаборувати. Що ж стосується державних закладів освіти, що розміщувались на тимчасово зайнятих територіях, наразі вони переїхали до Запоріжжя, де і продовжують свою роботу.

Повне інтерв’ю керівника ЗОВА Олександра Старуха для Media Center Ukraine Ukrinform у відео:


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

За добу поліція зареєструвала 20 повідомлень про воєнні злочини окупантів

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 27.09.2022

В Україні розроблено дорожню карту дій для родин захисників

Ворог поцілив ракети по Гуляйполю

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 28.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 28.09.2022, 217 доба

Будь-які злочинні дії Росії нічого не змінять. Звернення Володимира Зеленського 27.09.2022

Президент провів зустріч з міністром з питань Європи та закордонних справ Франції

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 27.09.2022

Платформа “Свідок” збирає докази воєнних злочинів росіян для Міжнародного кримінального суду

Нескорені мелітопольці не стерплять свавілля терористів на українській землі!

Енергодар та Дніпрорудне проти збройного терору та пропаганди