Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Постраждалі від війни українці можуть звернутися до Центру допомоги врятованим у Запоріжжі

1 липня 2022 - 11:05

У Запоріжжі за ініціативи  Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні розпочав роботу Центр допомоги врятованим. 

Центр став першим подібним сервісом, де люди, котрі виїхали з зони активних бойових дій та/або тимчасово окупованих територій, в одному місці можуть отримати комплексну допомогу. 

  • Дуже важливо, що перший Центр допомоги відкривається у Запоріжжі, яке від початку повномасштабної агресії росії стало хабом для тих, хто тікає від жаху війни. Це місто щодня приймає сотні громадян, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій. Відтак, основним пріоритетом було створення умов для надання комплексної допомоги врятованим. У Центрі нададуть безкоштовну психологічну, правову та медичну підтримку. Основний принцип – не допустити повторного травмування постраждалих та забезпечити середовище довіри. Саме від першого досвіду отримання допомоги залежить подальша реабілітація. Це мій особистий пріоритет, і я вдячна всім, хто допомагає реалізувати цю ініціативу, - зазначила під час відкриття Центру Ольга Стефанішина.

У Центрі соціальні працівники, психологи та юристи безоплатно надаватимуть конфіденційну психологічну та правову допомогу.  Також відвідувачі зможуть отримати інформацію щодо медичних послуг, гуманітарної допомоги, поселення та соціальних виплат.

  • Відкриття такого Центру наочний приклад співпраці Уряду, органів місцевої влади, міжнародних і громадських організацій. Його робота наближена до потреб людей, розуміння їхніх проблем, підзвітності та дотримання найкращих міжнародних стандартів надання допомоги постраждалим від війни й насильства, прокоментувала подію Урядова уповноважена з питань гендерної політики України Катерина Левченко.

В складних випадках, зокрема, сексуального насильства,  спеціалісти Центру довгостроково допомагатимуть постраждалим побороти посттравматичний синдром та повернутись до нормального життя.   

  • Під час війни рівень насильства завжди збільшується. Ми знаємо про випадки сексуального та інших видів насильства і прагнемо допомогти постраждалим отримати відповідну спеціалізовану допомогу. Саме тому у Центрі приділятиметься увага жінкам, чоловікам, дітям, які постраждали від насильства, щоб вони могли отримати всю необхідну допомогу, подолати травму, відновити сексуальне і репродуктивне здоров’я. Створена можливість для спілкування  із фаховими спеціалістами стільки часу, скільки буде необхідно, незважаючи на місце перебування постраждалих, - сказав Павло Замостьян, заступник представника UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. 

Керівник ЗОВА Олександр Старух зазначив, що з першого дня війни наше місто воює та працює. Але, окрім цього, саме через Запоріжжя, пройшло приблизно 300 тисяч людей, які шукали безпечного та мирного життя. Так, у гуманітарному хабі внутрішньо переміщені особи могли зареєструватися, відпочити та отримати необхідну допомогу. А зараз, з відкриттям Центру перелік допомоги став ще більшим. 

  • Ми відпрацювали моделі, необхідні, щоб надати людям допомогу. Це і  юридичні питання, і організаційні, які виникають. Раніше ми зустрічали по 8 тисяч людей на добу, зараз - приблизно 1500. Продовжують виїжджати з Донбасу, лівобережної Херсонщини, маріупольчани та мешканці інших територій. З нашої області так само щоденно евакуюється велика кількість людей. Ця проблема довготривала та вимагає системної роботи. Ми вдячні Уряду, органам центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадським організаціям, бізнесу міжнародним партнерам і власне нашим громадянам. Це все дає результат, що ми піклуємося один про одного. Головне, щоб люди комунікували, адже громада - це не просто будинки й дороги, це люди, які там живуть. І країна - це, в першу чергу, громадяни, які мають допомагати один одному, - зауважив Олександр Старух. 

Більш детально у відео:

 

    

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Внаслідок ворожих ударів по чотирьом населеним пунктам області є загиблі – поліція документує злочини рф на Запоріжжі

На Запоріжжі 5,8 тисяч осіб знайшли роботу за 7 місяців 2022 року

Держпослуги на Гіді для переселенців, які шукають роботу

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 11.08.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 11.08.2022, 169 доба

Що більше буде втрат в окупантів, то швидше зможемо звільнити нашу землю. Звернення Президента 10.08 (Відео)

Затверджено новий порядок виїзду на тимчасово окуповану територію

Управління транспорту та зв’язку ЗОВА продовжує перевірки обслуговування внутрішньообласних автобусних маршрутів

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО БЕЗПЕЧНОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 09.08.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 09.08.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 10.08.2022

“Ворог воює проти нашої культури ледь не в першу чергу”, - Міністр культури та інформаційної політики України закликав підтримати працівників сфери культури