Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Старух: Все відбудуємо, зруйноване відновимо. Люди – найбільша цінність (Відео)

9 липня 2022 - 19:15

У етері телеканалу Еспресо очільник ЗОВА Олександр Старух розповів про ситуацію у Запорізькій області та як будуть діяти з колаборантами після звільнення тимчасово окупованих територій.

Під час повномасштабної війни РФ проти України на окупованих територіях  було зафіксовано випадки колаборації. Попри тиск з боку окупантів, там, за можливості, продовжують працювати комунальні заклади, які підконтрольні Україні та прагнуть забезпечувати постачання послуг місцевим жителям. Одними з тих, хто не може залишити свою роботу, є працівники ЗАЕС, від роботи яких залежить безпека всього світу.

  • У нас працюють люди на атомній станції в умовах постійного тиску. Якщо вони поїдуть, то станція буде в небезпеці. Ми маємо підходити до цього диференційовано. Має бути персональна відповідальність до посадовців, - заявив Олександр Старух.

Кожен випадок роботи під час окупації необхідно розглядати окремо, в залежності від повноважень, дій та намірів. 

Ситуація у Енергодарі складна. Міський голова Енергодара Дмитро Орлов та його команда працюють у Запоріжжі та вирішують проблеми у межах можливостей. До міста важко доставити запчастини та проводити кваліфіковані роботи.

У Мелітополі, після скоординованого удару по позиціям окупантів, загарбники почали переховувати техніку у населених пунктах, біля житлових приміщень, фактично ховатися за цивільним населенням.

Також керівник ЗОВА показав про хід евакуації  Через Запоріжжя не припиняється потік людей, які рятуються з тимчасово окупованих територій та населених пунктів на лінії зіткнення.

  • З зони бойових дій важко евакуюватися. Людям постійно рекомендують робити це завчасно та організовують виїзд. Постріляли, потім немає пострілів, люди повертаються на свої городи і їх знову необхідно вивозити. З тимчасово окупованих територій можливість виїхати є, хоч і ситуація не проста. Пам’ятаємо, як виходив Маріуполь, переважна частина через Запоріжжя. Там були затримки до 5 діб, людей використовували як живий щит. Зараз, буває, вимагають гроші, - повідомив очільник ЗОВА.

У населених пунктах з активними бойовими діями було евакуйовано більшу частину населення. Залишаються переважно літні люди, які не хочуть виїжджати. Обласна влада рекомендує евакуюватися в обов’язковому порядку.

  • Ми всім рекомендуємо виїжджати. Життя і здоров’я - це найвища цінність, яку треба плекати. Все відбудуємо, зруйноване відновимо. Якщо не буде людей, не буде заради кого відбудовувати. Люди – найбільша цінність, - заявив Олександр Старух.

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Пережити зиму в умовах атак на критичну інфраструктуру: стартувала кампанія «Залиш цю енергію для себе»

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1464-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 27.02.2026

Загалом впродовж доби окупанти завдали 729 ударів по 37 населених пунктах Запорізької області

Запоріжжя отримало чергову партію техніки від міжнародних партнерів

Локальні бренди – сила громад: крафтові виробники Запоріжжя шукають нові шляхи для зростання

Масована ворожа атака на Запоріжжя: 10 людей поранено, майже сотню будівель пошкоджено

День спротиву окупації Криму: у Запоріжжі підняли кримськотатарський прапор

Крим: 12 років спротиву

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1463-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 26.02.2026

Загалом впродовж доби окупанти завдали 720 ударів по 31 населеному пункту Запорізької області