Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Старух: «На Запорізькому напрямку військове командування активних наступальних дій з боку росіян не вбачає»

25 липня 2022 - 21:30

У етері телеканалу «1+1» очільник ЗОВА Олександр Старух розповів про перебіг бойових дій у області, наміри окупантів провести референдум та продовження евакуації через Запоріжжя.

  • На Запорізькому напрямку щоденно ведуться обстріли, за цю добу було зафіксовано понад 60. На щастя, ніхто не постраждав. Зруйновано об’єкти соціальної інфраструктури – дитячий садок, ферму. Також згоріло 20 гектарів пшениці, пошкоджено техніку і господарські споруди. Продовжують страждати будинки, яких у регіоні зруйновано або зіпсовано вже понад 1700, - повідомив Олександр Старух.

Очільник ЗОВА також зазначив, що обстріли цивільної інфраструктури з боку окупантів пов’язані зі спробами помститися. Збройні сили України знищують живу силу, техніку та склади, а окупанти через безпорадність знищують цивільні об’єкти.

  • Сьогодні було відносно спокійно. Активних бойових дій на лінії зіткнення не ведеться. Найбільш гарячі точки – Херсонщина та Донбас. У нас регулярні артилерійські обстріли та обміни ударами. У Гуляйполі, Оріхові, Комишувасі, Степногірську та в громадах на лінії зіткнення - там неспокійно, стріляють та руйнують, - заявив Олександр Старух.

Також фіксується пересування ворожої техніки з Донецького напрямку. Основна її частина рухається далі, фактично з Криму на Донбас, з Донбасу у Крим або на Херсонщину. Наразі колона рухається з Мелітополя на Херсонському напрямку. Це може бути спробою перекрити втрати, які виникли внаслідок ефективних ударів наших військ. 

  • На Запорізькому напрямку військове командування активних наступальних дій з боку росіян не вбачає, ворог активних дій не веде, - заспокоїв очільник ЗОВА.

На тимчасово окупованих територіях загарбники продовжують заявляти про проведення референдуму. Це лише інструмент, за допомогою якого намагаються залякати місцеве населення. 

  • "Референдумом" окупанти займаються з квітня місяця. Жоден референдум вони провести не можуть. До цих людей слово референдум не можна вживати, тому що вони в своїй країні жодних чесних виборів  не провели. Ці піар-акції, якими намагатимуться виправдовувати анексійні дії – нікчемні. Референдум може бути проведений виключно органами влади країни, у встановленому порядку та з міжнародним контролем, - повідомив Олександр Старух.

Люди, які залишились на тимчасово окупованих територіях, продовжують знаходитись під постійним тиском. Цивільне населення викрадають, піддають тортурам. Люди не мають роботи і доходів. На цих територіях також спостерігаються складнощі з медичним обслуговуванням та безпекою. У зв’язку з цим люди намагаються виїхати на підконтрольні Україні території.

  • Люди по 5 діб стояли ще у березні, коли були морози, це періодично виникає. Їх спеціально тримають, формують ланцюги з автомобілів, створюючи щит, яким користуються для пересування військ та нанесення ударів. Використовують як живий щит. Потроху їх випускають, але тримають велику кількість машин, - підсумував Олександр Старух.

Під час евакуації окупаційні війська вимагають з людей кошти за проїзд. Загальна політика окупаційної влади – все вкрасти. Таким чином викрадають зерно, техніку, майно людей. Російські війська як були так і залишаються крадіями та терористами.

 


 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.06.2026

Понад 350 фахівців Центрів ментального здоров’я зможуть підвищити кваліфікацію з психологічної підтримки ветеранів

«Якщо ти прийшов і здав кров, то це, як мінімум, два врятованих життя»: як працює Запорізький обласний центр служби крові

Повага починається з паркування: у Запоріжжі нагадали про права людей з інвалідністю

Упродовж доби окупанти завдали 830 ударів по 41 населеному пункту Запорізької області

«Карпатська зміна»: нові друзі, командний досвід, впевненість у власних силах

Задля порятунку життя і здоров’я людей: в Широківській громаді створено новий Центр безпеки

Почути людей і побачити реальність: делегація зі США та УВКБ ООН відвідала Запоріжжя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.06.2026

Діалог влади та бізнесу: програми відновлення підприємств, постраждалих внаслідок воєнних дій

«Збираємо валізу додому»: у Запоріжжі пройшов ювілейний фестиваль «ЧерешнЕво»

Упродовж доби окупанти завдали 871 удар по 49 населених пунктах Запорізької області