Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Людей закликають виїздити з тимчасово окупованих територій

26 липня 2022 - 18:00

Запорізька область продовжує протистояти ворогу. Очільник Запорізької ОВА Олександр Старух у ефірі телеканалу "Київ" розповів про оперативну ситуацію в регіоні. 

Так наразі найбільше страждає Гуляйпільська, Оріхівська, Новоолександрівська громади. Там обстріли відбуваються постійно, в результаті чого страждає цивільна інфраструктура та мирне населення.

  • Ситуація контрольована, стабільна. Наші військові тримають все у своїх руках. Обстріли є, вони продовжуються вже 5-й місяць, наноситься шкода інфраструктурі. Наші хлопці нищать ворожі склади та підрозділи, ворог стріляє по цивільній інфраструктурі, - повідомив Олександр Старух.

Люди продовжують виїздити з окупованих територій. За минулу добу до обласного центру виїхало понад 1600 мирних мешканців. Люди виїжджають з Запорізької області та із сусідніх Херсонської та Донецької областей. Олександр Старух закликав виїжджати усіх, хто перебуває на території, де ведуться бойові дії, щоб не наражати своє життя на небезпеку.

Що стосується тимчасово окупованих територій, вони страждають від обстрілів та тиску. На деяких через влучення ворожих снарядів, наразі відсутній газ. Сам газогін знаходиться в зоні бойових дій, тому ремонтники не завжди мають можливість відновити його роботу. Крім цього, є проблеми з медичним забезпеченням та майбутнім опалювальним сезоном.

Говорячи про ситуацію на блокпості у Василівці, який є крайнім для окупантів, там регулярно виникають затримки через те, що вороги використовують людей, як живий щит, щоб перекидати власну техніку. На окуповані території виїжджають волонтери, які допомагають евакуювати людей. Також відбувається доставлення медичних препаратів та продуктів.

 

   

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

«Енергетики за тиждень відновили світло для 38 тисяч абонентів, що знеструмлювалися через російські обстріли», – АТ «Запоріжжяобленерго»

Молодь говорить і впливає: Запорізька область долучилась до формування нової державної політики

У Запоріжжі представили нових консультантів громад за програмою «Ти як?»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.04.2026

Впродовж доби окупанти 629 разів обстріляли 40 населених пунктів Запорізької області

Повернулися з враженнями: як запорізькі діти відпочили в «Артеку»

Як діяти під час терористичної загрози: інструкція для громадян

«Тисячовесна»: запорізькі митці можуть отримати кошти для створення українського культурного продукту

Почути і вирішити: голова Запорізької ОДА зустрівся з ліквідаторами Чорнобильської катастрофи

«Забезпечення вимушених переселенців житлом – це великий виклик, який потрібно вирішити», – міжфракційне депутатське об’єднання – з робочою поїздкою у Запоріжжі

Перші кроки до нового життя: як у Запоріжжі протезують ветеранів та цивільних

Подарунок, що об’єднав: громада Київщини пліч-о-пліч з релокованою Осипенківською громадою Запорізької області