Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Комунальники лагодять доступні пошкоджені мережі на лінії вогню

3 серпня 2022 - 10:00

На сьогодні, 03 серпня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання 17 737 абонентів у 76 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби ПАТ «Запоріжжяобленерго» усунуло наслідки негоди, що два дні поспіль вирувала на території Запорізької області, спричинивши низку пошкоджень в електромережах Запорізького краю, та відновило енергопостачання понад 3 816 споживачів. Зокрема, енергетики заживили 902 родини мешканців м. Запоріжжя та 703 домівки на території обслуговування Вільнянського міжрайонного РЕМ, чиє енергопостачання було порушено напередодні. Крім того, фахівці енергокомпанії усунули пошкодження електрообладнання, спричинене стихією вже вчора, та повернули світло 700 абонентам Запорізьких міських, 670 – Запорізьких районних електромереж та 841 абоненту Вільнянського міжрайонного РЕМ.

На жаль, негода – не єдиний «руйнівник» енергетичної інфраструктури, наразі найбільше мережі потерпають від воєнних дій. Зокрема, на сьогоднішній ранок внаслідок ворожих обстрілів додалося відключень в Оріхівських електромережах, знеструмлено ще 465 споживачів. Також на ранок мають місце кілька одиничних відключень:

2 – у Запорізьких районних та 4 – у Запорізьких міських електромережах.По Василівському, Михайлівському, Бердянському, Приморському, Мелітопольському, Якимівському, Кам’янсько-Дніпровському та Токмацькому районним відділенням через дії місцевої окупаційної «влади» доступу до електромереж та актуальної інформації щодо їх стану ПАТ «Запоріжжяобленерго» не має.

По Гуляйпільському районному відділенню та по Степногірській дільниці (обслуговує Запорізьке районне відділення) через активні бойові дії та/або відсутність доступу до місць пошкодження електромереж аварійно-відновлювальні роботи вчора не проводилися, нових відключень не зафіксовано.

Ситуація із газопостачанням без змін. На сьогодні по області без газопостачання знаходиться 226 989 абонентів у 270 населених пунктах області. Через пошкодження магістральних газопроводів на території Запорізької та Донецької областей в області повністю відключені 261 та частково 7 населених пунктів (у т.ч. міста Бердянськ та Приморськ Бердянського району, Василівка, Дніпрорудне, Кам’янка-Дніпровська та Енергодар Василівського району, Мелітополь Мелітопольського району, Пологи, Гуляйполе, Оріхів, Молочанськ та Токмак Пологівського району).

Через ведення бойових дій та недопуск до місць пошкоджень проводити аварійно-відновлювальні роботи не має можливості.

Ситуація із водопостачанням без змін. За наявною інформацією на сьогодні у м. Гуляйполе та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, смт Степногірськ та прилеглих сільських населених пунктах Василівського району відсутнє водопостачання. Через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин без водопостачання частина м. Пологи Пологівського району. Крім того, внаслідок обстрілів у м. Оріхів та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району пошкоджено водопровідні мережі, артезіанські свердловини та інші споруди.

Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки м. Василівка та смт Степногірськ Василівського району. Стоки без очищення скидаються до р. Карачокрак і далі потрапляють у р. Дніпро.

За повідомленнями ГУНП у Запорізькій області за минулу добу ворожими військами обстріляно цивільну інфраструктуру у районі населеного пункту Степногірськ. Надійшло 4 повідомлення про пошкодження об’єктів цивільної інфраструктури.

Читайте також

ПРЯМА ЛІНІЯ із Семікіним Михайлом Олександровичем

Поранення голови, тулуба та кінцівок: стан постраждалих від обстрілу в Запоріжжі

Не з підручника, а зсередини: як молодь відкриває для себе державну службу

Податкові канікули для запорізького бізнесу: питання та відповіді

Старт житлової реформи: що зміниться для людей, громад та інвесторів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 02.02.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 844 удари по 35 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1438-го дня війни

Зберегти життя і здоров’я: інформаційна кампанія від МОЗ

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.02.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 383 удари по 26 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1437-го дня війни