Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Ситуація вимагає реальної реакції, а не висловлення стурбованості від міжнародних організацій, які за це відповідають

7 серпня 2022 - 14:00

Загострення ситуації на АЕС прокоментував у прямому ефірі телемарафону каналу “Рада” очільник ЗОВА Олександр Старух.

Ситуація на Запорізькому напрямку, за його словами залишається напруженою, а особливо це стосується міста Енергодар. Олександр Старух розповів, що в результаті останніх подій та обстрілів, які представники рф скоїли на території атомної електростанції, загроза постає перед усім світом. При цьому, міжнародні організації, які мають врегульовувати ці питання, наразі демонструють бездіяльність, що може мати критичні глобальні наслідки. 

  • Чітко Президент висловив позицію щодо необхідності визнання росії державою-терористом. А в наслідок тих подій, які відбуваються останніми днями, можна стверджувати, що росія є ядерним терористом, шантажистом, який дійсно може поставити світ на межу нової ядерної катастрофи.

5 березня вперше було обстріляно енергоблок №3, а 6 серпня від мережі було відключено енергоблок №4, оскільки відбулось часткове руйнування інфраструктури на АЕС. Олександр Старух заспокоїв українців та зауважив, що наразі радіаційний фон знаходиться у межах норми, а ядерна частина станції наразі неушкоджена. Вимірювання проводяться і на самому майданчику, і в межах міста Енергодар і наразі відповідають нормі.

Усі фахівці продовжують працювати на своїх місцях: рятівники відновлюють роботу ліній електропостачання та локалізують низку проблем, а оператори намагаються стабілізувати роботу станції. Очільник ЗОВА розповів, що 3 енергоблок був виведений з роботи після березневих обстрілів, блок №1 знаходився у плановому ремонті, 2 та 4 наразі від’єднані від мережі, а 5 та 6 енергоблоки продовжують свою роботу та подають енергію, однак через нищення електромереж є небезпека того, що не буде можливості виводити електрику зі станції.

  • Ситуація вимагає реальної реакції, а не висловлення стурбованості від міжнародних організацій, які за це відповідають, - заявив Олександр Старух.

Говорячи про опалювальний сезон, очільник ЗОВА зазначив, що цього року підготовка відбувається у більш складних умовах через бойові дії та нищення окупантами комунальних систем, які забезпечують теплопостачання. Олександр Старух розповів, що наразі розробляються всі заходи щодо встановлення додаткових джерел теплопостачання, щоб забезпечити критично важливу інфраструктуру. Очільник ОВА зауважив, що один із варіантів - це евакуація населення на території, де немає проблем з системами теплопостачання. Це пов’язано з тим, що на тимчасово окупованих територіях перебиті газогони, а проведення ремонтних робіт наразі є неможливим.

  • Звичайно, хотілось би щоб усе було комфортно і як завжди, але як завжди воно не буде. Тому потрібно всім методично, спокійно та без паніки готувати усю низку заходів, які треба. В місті готується резервне живлення для всіх лікарень та пунктів обігріву, готуються альтернативні запаси вугілля та деревини, - підсумував Олександр Старух.

Більш детально у відео:https://www.youtube.com/watch?v=iUriney1Z2I

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також