Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

“Ворог воює проти нашої культури ледь не в першу чергу”, - Міністр культури та інформаційної політики України закликав підтримати працівників сфери культури

10 серпня 2022 - 18:50

Сьогодні  в рамках робочої поїздки по містах, які знаходяться неподалік зони бойових дій, Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко завітав до Запоріжжя. Як зазначив посадовець, такі міста, як наш обласний центр, наразі потребують пильної уваги, особливо з точки зору культури та збереження національної спадщини.

Першочергово, Олександр Ткаченко зауважив, що дуже важливим є підтримка працівників музеїв, адже саме вони допомагають у збереженні культурного фонду України, який намагаються знищувати представники рф. Також він зазначив, що швидке захоплення деяких територій Запорізької області стимулювало працівників сфери культури створити алгоритми, які допоможуть зберегти експонати та відновити усі збитки та ушкодження.

  • Росія воює проти нашої культури ледь не в першу чергу. Тому зменшувати фінансування попри всі складнощі точно не варто. Потрібно знаходити можливість підтримувати усіх працівників, які продовжують роботу. Це надзвичайно важливо. Стосовно безпеки експонатів, у нас є певний алгоритм, з яким ми будемо працювати, - зазначив Міністр.

Говорячи про специфіку роботи закладів освіти, які стосуються безпосередньо культури та мистецтва, міністр зауважив, що наразі відпрацьовується така процедура, аби навчання було безпечним. Те ж саме стосується й роботи кінотеатрів, театрів та інших установ. Так, наразі працюють малі сцени та зали, однак Олександр Ткаченко зауважує, що головною умовою їх роботи є наявність укриттів та дотримання всіх норм безпеки.

Крім цього, Міністр поспілкувався із керівниками закладів культури та очільником Запорізької обласної військової адміністрації Олександром Старухом, обговоривши шляхи стабілізації роботи закладів культури. Надалі продовжується робота по визначеним напрямкам, які допоможуть організувати та продовжити розвиток культури навіть у такий складний час.

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 27.09.2022

В Україні розроблено дорожню карту дій для родин захисників

Ворог поцілив ракети по Гуляйполю

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 28.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 28.09.2022, 217 доба

Будь-які злочинні дії Росії нічого не змінять. Звернення Володимира Зеленського 27.09.2022

Президент провів зустріч з міністром з питань Європи та закордонних справ Франції

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 27.09.2022

Платформа “Свідок” збирає докази воєнних злочинів росіян для Міжнародного кримінального суду

Нескорені мелітопольці не стерплять свавілля терористів на українській землі!

Енергодар та Дніпрорудне проти збройного терору та пропаганди

Довідник безбар'єрності» – ініціатива і флагманський проєкт першої леді Олени Зеленської