Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Старух підбив підсумки тижня та розповів про головні події Запоріжжя

13 серпня 2022 - 18:00

Насамперед, керівник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух підсумував зустріч із батьками школярів та вчителями з приводу старту майбутнього навчального року. Так, була обговорена низка проблемних і  організаційних питань, які виникають в умовах воєнного стану, у тому числі на тимчасово окупованих територіях. Поспілкувалися й щодо формату проведення навчання. Крім того, зауважив очільник ЗОВА, вчителі продовжують евакуюватися до Запоріжжя із зон проведення бойових дій. Тому навчальний рік обов’язково розпочнеться для всіх. 

  • Школи будуть працювати. На наших зборах батьки та вчителі зауважили, що здоров’я й життя дітей - найважливіше. Тому навчання буде проходити в онлайні. Всі вже звикли, пристосувалися за час пандемії до такого формату. Громади також мають зберегти свої навчальні заклади, відповідно, вчителі мусять підтримувати комунікацію з учнями. До речі, батьки теж запропонували цікаву модель, щоб збирати в групи по 5-7 дітей та по черзі з ними займатися. Підхід раціональний, діти будуть соціалізуватися, разом навчатися. Цей досвід треба поширювати, - наголосив Олександр Старух.  

Керівник ОВА розповів й про роль міжнародних інституцій в умовах воєнного стану. Так, цього тижня пройшла зустріч з представниками моніторингової місії ООН. Обговорили актуальну, у тому числі для всього світу, тему ЗАЕС. Олександр Старух зазначив, що багато міжнародних організацій виявилися малоефективними в цих питаннях. Тому, якщо вже сьогодні не вжити дієвих заходів, наслідки можуть бути катастрофічними. 

  • Міжнародні інституції важливі, щоб виконувати гуманітарні місії. Так, вони дійсно надають допомогу переселенцям, працюють з ними, але хотілося, щоб вони виконували всі свої функції. Тому що дії деяких з них виявилися малоефективними. Під час зустрічі з ООН ми обговорювали ситуацію, яка пов’язана з атомною станцією. Вона набула розголосу по всьому світу. Звичайно має бути демілітаризація, щоб не  було зброї на атомній станції чи обстрілів звідти сусідніх міст. Ті правила ведення війни, правила, які розроблені у тому числі МАГАТЕ, вони, на жаль, не працюють або деякі з них вже не ефективні й їх треба коригувати. З березня достатньо пройшло часу, щоб вжити дієвих заходів, які зможуть вплинуть на ситуацію, - підкреслив керівник ОВА.  

Крім того, очільник регіону розповів про ситуацію на фронті. Цього тижня ворог активізувався, посилилися обстріли, у тому числі ракетні. Але Збройні сили України тримають рубежі, завдають окупантам ефективну відсіч. Головне, що наші воїни вмотивовані та готові звільнити кожний метр української землі, наголосив Олександр Старух. 

 

Також керівник Запорізької обласної військової адміністрації торкнувся теми культури в умовах війни, а також розповів про відзначення Міжнародного дня молоді.

 

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

СБУ повідомила про підозру ватажку «особистої армії» гауляйтера захопленої окупантами частини Запоріжжя

Відновлення територій: проєкт USAID передав громадам Запорізької області оргтехніку

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 22.09.2023, 576 доба

86 ударів по 22 населених пунктах – ворог продовжує бити по мирних громадах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 575-го дня війни

Володимир Зеленський зустрівся з лідерами Демократичної та Республіканської партій у Сенаті США й сенаторами

Керівниця апарату ОДА на прямому зв’язку з жителями регіону

Допомога від закордонних партнерів: Федеративна Республіка Німеччина надала громадам спецтранспорт

СБУ повідомила про підозру морському піхотинцю з Криму, який штурмував позиції ВСУ під Роботиним

Юрій Малашко про оперативну ситуацію в регіоні