Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Ворожі обстріли руйнують цивільну інфраструктуру області

15 серпня 2022 - 10:30

На сьогодні, 15 серпня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання 33 626 споживачів у 88 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання 579 споживачів.

Енергетики усунули пошкодження, що вчора виникли в Оріхівських електромережах внаслідок бойових дій, та заживили 402 родини.

Також фахівці Вільнянського міжрайонного РЕМ повернули світло до 176 домівок у 4 населених пунктах, що знеструмлювалися через технологічне порушення.

Крім того, було усунуто 1 одиничне відключення по м. Запоріжжя.

На жаль, на цей ранок внаслідок ворожих обстрілів різко зросла кількість пошкоджень в Оріхівських електромережах. Без енергоживлення залишилися ще 17 населених пунктів (загалом 16 610 абонентів).

Також має місце 1 одиничне відключення по м. Запоріжжя.

По Василівському, Михайлівському, Бердянському, Приморському, Мелітопольському, Якимівському, Кам’янсько-Дніпровському та Токмацькому районним відділенням через дії місцевої окупаційної «влади» доступу до електромереж та актуальної інформації щодо їх стану ПАТ «Запоріжжяобленерго» не має.

По Гуляйпільському районному відділенню та Степногірській дільниці через активні бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження електромереж аварійно-відновлювальні роботи вчора не проводилися, нових відключень не зафіксовано.

На сьогодні по області без газопостачання знаходиться 227 607 абонентів у 272 населених пунктах області.

Через пошкодження магістральних газопроводів на території Запорізької та Донецької областей в області повністю відключені 261 та частково 7 населених пунктів (у т.ч. міста Бердянськ та Приморськ Бердянського району, Василівка, Дніпрорудне, Кам’янка-Дніпровська та Енергодар Василівського району, Мелітополь Мелітопольського району, Пологи, Гуляйполе, Оріхів, Молочанськ та Токмак Пологівського району).

Сьогодні зранку внаслідок обстрілу пошкоджено газопровід низького тиску у с. Зарічне, відключено 2 шафових регуляторних пункти. Без газопостачання залишилися 616 споживачів.

За можливості аварійно-відновлювальні роботи будуть проведені невідкладно після отримання допуску до місць пошкоджень.

Ситуація із водопостачанням без змін. За наявною інформацією на сьогодні у м. Гуляйполе та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, смт Степногірськ та прилеглих сільських населених пунктах Василівського району відсутнє водопостачання.

Через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин без водопостачання частина м. Пологи Пологівського району. Крім того, внаслідок обстрілів у м. Оріхів та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району пошкоджено водопровідні мережі, артезіанські свердловини та інші споруди.

Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки м. Василівка та смт Степногірськ Василівського району. Стоки без очищення скидаються до р. Карачокрак і далі потрапляють у р. Дніпро.

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу ворожих обстрілів зазнали об'єкти цивільної інфраструктури у районі населених пунктів Омельник, Жовтеньке, Таврійське. Надійшло 15 повідомлень про пошкодження об’єктів цивільної інфраструктури.

Читайте також