Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запоріжжі запрацював центр надання психологічної допомоги та підтримки внутрішньо переміщеним особам

17 серпня 2022 - 13:10

З 08 серпня 2022 року в м. Запоріжжя розпочав свою роботу Центр надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам, що створений ВМГО «Соціальний вектор» за підтримки Міністерства соціальної політики України та при сприянні Запорізької обласної військової адміністрації. Першочергове завдання центру - надання психологічної допомоги особам, особливо дітям та молоді, які постраждали від агресії рф в Україну. 

Під час воєнних дій психіка людини перебуває в постійному напруженні. Реакціями на стресові та травматичні події можуть бути страх, ступор, плач, агресія, почуття провини, апатія тощо. З такими почуттями дорослі та діти, які є внутрішньо переміщеними особами з окупованих територій Запорізької, Херсонської та Донецької областей, прокидаються щодня. Навіть, знаходячись в умовній безпеці, гортаючи стрічку новин вони кожен день стають очевидцями страшних подій. 

Впоратися зі стресом та допомогти своїм близьким пережити ці непрості часи, дати раду неконтрольованим емоціям та допомогти психіці на шляху до зцілення, - саме на це спрямована робота центру надання психологічної допомоги та підтримки внутрішньо переміщеним особам. Завдяки цьому вони зможуть не лише стабілізувати свій психічний стан, що знаходиться під дією стресу, а й завадити загостренню психологічних проблем та їх переходу до хронічної стадії. Крім того, психологи надають практичні поради для врегулювання різних гострих реакцій, які кожен може використати для себе та, як наслідок, стати для близьких психологічною опорою під час стресових ситуацій. 

Наразі, до центру звернулося майже 600 внутрішньо переміщені особи, серед яких - діти та підлітки. Для всіх їх працюють 2 психологи та 4 психолога-аніматори. Тут фахівці проводять індивідуальні психологічні консультації, волонтери проводять опитування внутрішньо переміщених осіб щодо основних проблемних питань. Також активно триває робота з дітьми в групах.

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

В Україні розроблено дорожню карту дій для родин захисників

Ворог поцілив ракети по Гуляйполю

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 28.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 28.09.2022, 217 доба

Будь-які злочинні дії Росії нічого не змінять. Звернення Володимира Зеленського 27.09.2022

Президент провів зустріч з міністром з питань Європи та закордонних справ Франції

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 27.09.2022

Платформа “Свідок” збирає докази воєнних злочинів росіян для Міжнародного кримінального суду

Нескорені мелітопольці не стерплять свавілля терористів на українській землі!

Енергодар та Дніпрорудне проти збройного терору та пропаганди

Довідник безбар'єрності» – ініціатива і флагманський проєкт першої леді Олени Зеленської

Токмак каже рішуче “НІ!” російській інформаційно-терористичній операції