Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Інформація для ВПО

Уряд удвічі збільшив компенсацію витрат громадянам, які прихистили внутрішніх переселенців

3 жовтня 2022 - 11:40

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб. Йдеться про збільшення вдвічі суми грошової допомоги в період опалювального сезону власникам житла, які прихистили у себе вимушених переселенців. Відповідний проєкт постанови, розроблений Мінрегіоном, прийнято на засіданні Уряду 30 вересня.

Уряд продовжує підтримувати українців, які безоплатно надали своє житло тим, хто вимушений покинути домівки через збройну агресію росії. Відтак у межах соціальної програми «Прихисток» в опалювальний період сума відшкодування становитиме близько 900 грн щомісяця за кожну особу.

Зазначимо, Мінрегіоном досягнуто домовленостей з Товариством Червоного Хреста в Україні, Міжнародною Федерацією Червоного Хреста і Червоного Півмісяця щодо забезпечення покриття витрат спрямованих на компенсацію. Відтак з 1 жовтня 2022 року до 31 березня 2023 року компенсація витрат громадянам, які тимчасово прихистили ВПО, буде збільшена до 30 грн на день за кожну особу коштом зазначених організацій.

Крім того, проєкт постанови передбачає можливість для громад передавати відомості про кількість ВПО електронною поштою у разі неможливості скористатися електронною системою взаємодії органів виконавчої влади.

 

За матеріалами Мінрегіону

Читайте також

«Карпатська зміна»: нові друзі, командний досвід, впевненість у власних силах

Задля порятунку життя і здоров’я людей: в Широківській громаді створено новий Центр безпеки

Почути людей і побачити реальність: делегація зі США та УВКБ ООН відвідала Запоріжжя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.06.2026

Діалог влади та бізнесу: програми відновлення підприємств, постраждалих внаслідок воєнних дій

«Збираємо валізу додому»: у Запоріжжі пройшов ювілейний фестиваль «ЧерешнЕво»

Упродовж доби окупанти завдали 871 удар по 49 населених пунктах Запорізької області

«Віримо, що над нашим містом знову замайоріє синьо-жовтий стяг»: у Запоріжжі відзначили день Енергодара

Діалог влади та бізнесу: літній сезон без податкових ризиків – правила роботи для розважального бізнесу

Півтори години після удару: як енергетики повернули світло 50 тисячам запоріжців

СБУ та Нацполіція перекрили черговий канал незаконного збуту засобів ураження

Зберігаючи зв’язок із домом: 14 громад Запорізької області відзначають річницю створення