Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Ворог робить усе, щоб загальмувати експорт продовольства. Звернення Володимира Зеленського 21.10.22

21 жовтня 2022 - 20:05

Цими тижнями стає все більш напруженою ситуація навколо експортної зернової ініціативи. Ворог робить усе, щоб загальмувати наш експорт продовольства.

На сьогодні більш ніж 150 суден стоять у черзі, щоб виконати контрактні зобовʼязання щодо постачання нашої агропродукції. Це штучна черга. Вона виникла лише через те, що Росія свідомо затримує проходження кораблів.

Кожен день стояння суден із продовольством у черзі означає зростання соціальної та політичної напруги в країнах, що споживають нашу агропродукцію.

За час роботи нашої зернової ініціативи через російське гальмування ми недоекспортували близько 3 мільйонів тонн продовольства. А це річний обсяг споживання для 10 мільйонів людей.

Росія робить усе, щоб мінімум сотні тисяч із цих людей стали вимушеними мігрантами, які шукатимуть притулку в тій же Туреччині чи в країнах ЄС, або загинули від голоду. А ми з партнерами маємо зробити все, щоб зернова ініціатива не тільки збереглась, але й працювала на 100 відсотків потужності.

 


Читайте також

У Запоріжжі вшанували памʼять жертв Чорнобильської катастрофи та подвиг ліквідаторів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 26.04.2026

Впродовж доби окупанти завдали 788 ударів по 50 населених пунктах Запорізької області

Чорнобиль: як українці зупинили катастрофу

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 25.04.2026

Запуск мобільного застосунку «1545»: нові можливості для звернень громадян

Впродовж доби окупанти завдали 555 ударів по 43 населених пунктах Запорізької області.

У Запоріжжі посилюють розвиток адаптивного спорту: відбулася зустріч із командою «ТОТАЛФІТ»

Як живе регіон: запоріжців запрошують долучитися до опитування

Тернуватській громаді – 7 років!

Цифрові навички для медиків: як працює нова рамка компетентностей

Міжнародний реєстр збитків для України: підприємцям Запорізької області роз’яснили механізм подання заяв