Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Інформація для ВПО

Безробітних громадян залучатимуть до суспільно корисних робіт

26 жовтня 2022 - 16:30

Тему впровадження суспільно корисних робіт для безробітних сьогодні обговорили на нараді Міністерства економіки України й за участю представників Державної служби зайнятості, обласних військових адміністрацій. До Zoom - конференції долучився керівник ЗОВА Олександр Старух та очільники профільних Департаментів. 

У своєму виступі Перша віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко зазначила, що рівень безробіття в Україні на кінець 2022 року становитиме 30%. За її словами, наразі одним із викликів для уряду є розв’язання проблемного питання з працевлаштування людей та стабілізація макроекономічної ситуації в країні. У тому числі в умовах війни зусилля суспільства мають бути спрямовані на подолання наслідків російського вторгнення. 

У Державному центрі зайнятості розповіли, що таким чином є необхідність збільшити кількість трудових ресурсів, одним із яких є залучення громадян до суспільно корисних робіт, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів. Це врегульовано Порядком залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 р. № 753. До речі, Сумщина стала першим регіоном, якому було виділено понад 7 млн грн на залучення безробітних до суспільно корисної праці.

Перелік робіт пропонується наступний: облаштування та укріплення блокпостів, розбір завалів, відновлення будинків, пошкоджених внаслідок бойових дій, заготівля дров для населення та військових, ліквідація надзвичайних ситуацій, розвантаження гуманітарної допомоги тощо. Умови залучення до СКР:

  • У період воєнного стану громадян можуть залучати до таких робіт після їхнього місячного перебування у статусі безробітних. Якщо протягом перших 30 днів після реєстрації для безробітного не знайшлося відповідної вакансії, його можуть залучити до суспільно корисних робіт.

  • Організацією таких робіт займається місцева влада або місцева військова адміністрація.

  • До СКР можуть залучатись не лише безробітні, а й інші громадяни працездатного віку, у тому числі й ті, що не підлягають мобілізації. При цьому стан здоров'я має дозволяти їм займатися такою працею.

Залучені до суспільно корисних робіт особи будуть отримувати зарплату. За повний відпрацьований місяць вона не повинна бути нижчою за мінімальну.  


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 780-го дня війни

До 500 млн грн може отримати Запорізька область на ремонт укриттів у закладах середньої освіти

Необхідно проявляти максимум солідарності з регіонами, які постраждали від війни найбільше, – Андрій Єрмак

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 410 разів били по Запорізькій області

Щоб повернути всіх дітей до шкіл, потрібна допомога від держави, громад та міжнародних партнерів, – Іван Федоров на Конгресі місцевих та регіональних влад

Для подолання сьогоднішніх викликів потрібна максимальна єдність і взаємодія – Президент на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад

ПРОЗОРІСТЬ ТА ПІДЗВІТНІСТЬ: ПРОАНАЛІЗОВАНО ТЕНДЕРИ НА ПОНАД 330 МЛН ГРИВЕНЬ

Школа в укритті: учні, педагоги та батьки діляться своїми враженнями від повернення до офлайну

Представники незламних закладів освіти Запорізької області отримали заслужені нагороди

За матеріалами СБУ заочно засуджено чергову колаборантку, яка допомагає країні-агресору підтримувати окупаційний режим на Мелітопольщіні

Іван Федоров про терор населення на ТОТ