Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Зруйнований комплекс «Сучасник»: розбите серце Гуляйполя

12 листопада 2022 - 12:50

Зазіхнувши на існування України як незалежної суверенної держави, загарбник цілеспрямовано атакує об’єкти української культурної інфраструктури, культурні цінності, продовжує ракетні обстріли та не припиняє знищувати наші міста і села. 

У ніч з 5 на 6 листопада 2022 року в наслідок дій російських окупантів,  ракетним ударом на 90 відсотків був зруйнований культурно-спортивний комплекс «Сучасник» у місті Гуляйполе.

Протягом 35 років комплекс був осередком культури, дозвілля і спорту Гуляйпільської міської територіальної громади. В його стінах працювали 4 комунальних заклади: централізована клубна система, централізована бібліотечна система, дитяча школа мистецтв, дитячо-юнацька спортивна школа. 

Щороку працівники Центру проводили близько 300 культурно-масових заходів для різних верств населення. У «Сучаснику» працювали 14 любительських об’єднань та клубів за інтересами. Три колективи мають звання «народний аматорський колектив» - це хор «Вольниця», вокальний ансамбль «Веселка», театральний колектив «Тест». 

Гуляйпільська сцена була унікальною за розмірами і технічними можливостями, оснащена сценічним колом, що оберталося. На ній виступали відомі естрадні виконавці, вокальні, інструментальні, хореографічні, театральні та циркові колективи України. 

У 2021 році об’єкт був включений до переліку заходів, пов’язаних із соціально-економічним розвитком Запорізької області та за рахунок коштів субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам був реалізований проєкт по встановленню електричного обладнання (інфрачервоних обігрівачів) у великому залі. У грудні 2021 року розпочався капітальний ремонт малого залу. 

  • Усі добрі задуми щодо розвитку культури Гуляйпільщини знищили кляті рашисти, в яких немає нічого святого. Знищують храми, заклади культури і мистецтва, спорту, дитячі заклади.   Але нас не зламати. Працівники культури  зброєю культури  підтримують нашу країну. Проводять заходи у гуманітарних хабах, відвідують військових у шпиталях, приділяють увагу вимушено переміщеним особам, співпрацюють з волонтерами. Ми віримо в силу ЗСУ. Ми віримо в перемогу. Відбудуємо все.  Щиро сподіваємося, що на Гуляйпіллі знову залунають наші українські пісні. і  ми знову запросимо до нас кращі творчі колективи, кращих спортсменів з усієї України і зарубіжжя, - зазначив директор Департаменту культури та інформаційної політики облдержадміністрації Владислав Мороко.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Українські банки видали перші кредити на розвиток альтернативних джерел енергії за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»

Закупівлю шкільних автобусів на понад 86 мільйонів гривень оголосив Департамент освіти і науки Запорізької ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 23.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 463 удари по 11 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 880-го дня війни

У Держприкордонслужбі чекають на вмотивованих військовослужбовців

Уряд та обласна влада спільно працюють над вирішенням нагальних проблем регіону

У Запоріжжі проведуть форум з працевлаштування «Кар’єрний старт. Нові можливості для молоді»

Електронне бронювання працівників через Дію: як це працює

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 450 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 21.07.2024