Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Російські окупанти продовжують утримувати викрадених українців

22 листопада 2022 - 12:00

За даними Запорізької ОВА станом на 21.11.2022 від початку повномасштабної війни на території Запорізької області у заручниках опинилися 559 осіб. Наразі вдалось звільнити 340 з них. В заручниках у російських терористів й досі перебувають 219 осіб. 

Кількість випадків захоплення наших громадян у заручники окупаційними військами зростає. Жертвами стають люди за різних обставин, мотивація ворога незрозуміла, оскільки викрадаються навіть дітей. Наразі відомо про 13 неповнолітніх, захоплених у заручники, з них 7 вдалося повернути.

Аби тиснути на місцеве населення захоплених громад, примусити до співпраці або  заволодіти статками у полоні росіян опинилися 53 представники місцевої влади, з них звільнено 50. У руки ворога потрапили 41 підприємець і лише 27 нараді вдалось повернути. Із 43 керівників підприємств, установ, організацій звільнено 31. Жертвами терористичної діяльність росіян на території Запорізької області стали навіть два журналіста, яких вдалось врятувати, та 5 адвокатів - лише двоє наразі визволені.

У зв'язку з цим просимо жителів нашої області бути активними та небайдужими до чужого горя та закликаємо повідомляти інформацію про захоплення українців. Для того, щоб заручники ворога мали можливість потрапити до списків обміну, просимо звертатися на “гарячу лінію” ЗОВА. Повідомляйте про всі випадки, якщо стали свідками захоплення рідних,  близьких, знайомих, активістів, журналістів та людей будь-яких професій для того, щоб допомогти їм повернутися із полону. Завдяки зверненням громадян правоохоронні органи відкривають кримінальні провадження, відбувається фіксація даних, які у подальшому передаються безпосередньо і у Національне бюро пошуку,  і Уповноваженому з прав людини.

 Повідомити дані особи, яку взяли в заручники на цілодобову «гарячу лінію» Запорізької обласної військової адміністрації за телефоном 0 800 503-508 або заповнивши гугл-форму https://forms.gle/1WGoDx2hzSEV6b2JA .

 Повідомити дані особи, яку взяли в заручники в приймальню Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за телефоном 0 800 501-720.

 Звернутись до Служби безпеки України для внесення відомостей про викрадення людини окупантами в Єдиний реєстр досудових розслідувань за телефонами (061)239-60-40, (061)225-23-38.

 Залишити звернення про особу, яку взяли в заручники на «гарячу лінію» Міжнародного Комітету Червоного Хреста за телефоном 0 800 300-155.

 Всі ці дії покликані пришвидшити повернення заручників додому в результаті перемовин з державою-агресором.

 

Читайте також

Підтримка населення у сфері охорони здоров’я: Запорізька ОВА підписала Меморандум про співпрацю з “Прем’єр Уржанс Інтернасьональ”

Обласна влада разом з ООН налагодили постачання води та твердого палива прифронтовим громадам

До Запоріжжя завітали посли дружніх країн

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 09.12.2023, 654 доба

Під ворожим вогнем 17 населених пунктів - завіксовано 64 удари по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 653-го дня війни

Стартують виплати на капітальні ремонти для тих, чиє житло було пошкоджено через російську агресію.

“Прозорість і підзвітність”: в обласному центрі виявлено підрядника, який хотів отримати кошти за невиконані роботи

У Запоріжжі СБУ викрила шахраїв, які за гроші обіцяли військовозобов’язаним нібито уникнення мобілізації

Українські захисники отримали тепловізори, що допоможуть у виконанні бойових завдань