Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Російські окупанти продовжують утримувати викрадених українців

22 листопада 2022 - 12:00

За даними Запорізької ОВА станом на 21.11.2022 від початку повномасштабної війни на території Запорізької області у заручниках опинилися 559 осіб. Наразі вдалось звільнити 340 з них. В заручниках у російських терористів й досі перебувають 219 осіб. 

Кількість випадків захоплення наших громадян у заручники окупаційними військами зростає. Жертвами стають люди за різних обставин, мотивація ворога незрозуміла, оскільки викрадаються навіть дітей. Наразі відомо про 13 неповнолітніх, захоплених у заручники, з них 7 вдалося повернути.

Аби тиснути на місцеве населення захоплених громад, примусити до співпраці або  заволодіти статками у полоні росіян опинилися 53 представники місцевої влади, з них звільнено 50. У руки ворога потрапили 41 підприємець і лише 27 нараді вдалось повернути. Із 43 керівників підприємств, установ, організацій звільнено 31. Жертвами терористичної діяльність росіян на території Запорізької області стали навіть два журналіста, яких вдалось врятувати, та 5 адвокатів - лише двоє наразі визволені.

У зв'язку з цим просимо жителів нашої області бути активними та небайдужими до чужого горя та закликаємо повідомляти інформацію про захоплення українців. Для того, щоб заручники ворога мали можливість потрапити до списків обміну, просимо звертатися на “гарячу лінію” ЗОВА. Повідомляйте про всі випадки, якщо стали свідками захоплення рідних,  близьких, знайомих, активістів, журналістів та людей будь-яких професій для того, щоб допомогти їм повернутися із полону. Завдяки зверненням громадян правоохоронні органи відкривають кримінальні провадження, відбувається фіксація даних, які у подальшому передаються безпосередньо і у Національне бюро пошуку,  і Уповноваженому з прав людини.

 Повідомити дані особи, яку взяли в заручники на цілодобову «гарячу лінію» Запорізької обласної військової адміністрації за телефоном 0 800 503-508 або заповнивши гугл-форму https://forms.gle/1WGoDx2hzSEV6b2JA .

 Повідомити дані особи, яку взяли в заручники в приймальню Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за телефоном 0 800 501-720.

 Звернутись до Служби безпеки України для внесення відомостей про викрадення людини окупантами в Єдиний реєстр досудових розслідувань за телефонами (061)239-60-40, (061)225-23-38.

 Залишити звернення про особу, яку взяли в заручники на «гарячу лінію» Міжнародного Комітету Червоного Хреста за телефоном 0 800 300-155.

 Всі ці дії покликані пришвидшити повернення заручників додому в результаті перемовин з державою-агресором.

 

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 362 удари по 9 населених пунктах Запорізької області

Відкрито можливість подання заяв для вступу на бакалавра

Відбудова зруйнованих будинків в Запоріжжі: ухвалено рішення Уряду

Вже сьогодні в графіках немає чотирьох черг одночасно. Сподіваємося, що надалі буде легше, – речниця «Запоріжжяобленерго» Зореслава Цупренко про погодинні відключення електропостачання у регіоні

Отримати грант на навчання можна буде через Дію: Уряд ухвалив постанову

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.07.2024

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 447 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів засідання Уряду, присвячене Запоріжжю

Металурги Запоріжжя приймають вітання з професійним святом

«Встановіть новий застосунок банку»: МВС попереджає про нову кібершахрайську схему