Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Старух: “Лише відповідальне ставлення до енергетичних обмежень дасть нам по-справжньому світле майбутнє”

9 грудня 2022 - 14:30

Під головуванням начальника Запорізької ОВА відбулась нарада з питання запобіганням перебоїв з електропочтачанням, пов’язаних з терористичною діяльністю російських загарбників. 

Обговорення пройшло за участі представників структурних підрозділів облдержадміністрації, районних державних адміністрацій, Запорізької міської ради, ПАТ «Запоріжжяобленерго», Регіонального  диспетчерського центру у Дніпровському регіоні НЕК «Укренерго», Служби електропостачання регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця», підприємств, установ, організацій області.

Наразі через можливі аварійні відключення під загрозою функціонування знаходяться об’єкти критичної інфраструктури, від яких залежить життєзабезпечення Запорізької області та обласного центру, а саме підприємства водо-, тепло- та електропостачання, установи державних органів влади та місцевого самоврядування, правоохоронні та силові структури, лікарні, хлібозаводи тощо. 

  • Ворог не покидає ідеї знищити енергетичну інфраструктуру України, занурити нас у холод і темряву. В цих критичних умовах виникла низка проблем, які потребують першочергового вирішення. Найголовніше – як нашій області уникнути аварійних відключень, оскільки в такому випадку усі без виключення споживачі, в тому числі лікарні, котельні та інші критично важливі для нашого життя об’єкти, залишаються без електрики на багато годин. Не менш важливе питання – створення справедливої і прозорої системи погодинних відключень, коли усі громадяни будуть знаходитись у рівних умовах і точно знатимуть, коли саме не буде світла та коли працюватимуть магазини, - зауважив Олександр Старух.

Посадовці разом з енергетиками, медиками, представниками промислової, транспортної, торговельної інфраструктури та багатьох інших сфер життєдіяльності, проаналізували та напрацювали шляхи виходу з кризової ситуації. В ході обговорення дійшли до висновку, що для того, щоб наш регіон не потрапляв під аварійні відключення, необхідно чітко визначити мінімально достатні потреби критично-важливих сфер, які мають бути забезпечені електрикою при будь-яких обставинах. Окремо має бути передбачене аварійне електроживлення цих об’єктів за допомогою генераторів.

  • Усі інші споживачі мають бути готові до погодинних відключень, при цьому їх графік повинен бути чітким, прозорим і справедливим. Ситуація, коли окремі райони в місті чи громади в області, а також підприємства і торгівельні мережі залишаються без світла по 8-12 годин є неприпустимою! Кожна галузь має зробити свій внесок в оптимізацію плану функціонування енергомережі, аби область жила без аварійних відключень, а енергетики - розробити справедливі ліміти для Запорізької області та чіткі графіки відключень. Відповідні завдання отримали представники Обленерго, Укренерго і інші управлінці. Сьогодні кожен має усвідомити, що лише відповідальне ставлення до енергетичних обмежень дасть нам по-справжньому світле майбутнє. Спільно здолаємо всі випробування та державу-терориста! - підсумував очільник ОВА.Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Весь день російська армія по-звірячому обстрілює Херсон. Звернення Володимира Зеленського 29.01.2023

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 29.01.23

Президент України вшанував пам’ять Героїв Крут

Інформація про цілодобову роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 28.01.2023

Нові руйнування мереж та житлових будинків: комунальні служби продовжують роботу

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 29.01.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 29.01.2023, 340 доба

Щоб у терористів не було відчуття безкарності,Україні потрібні далекобійні ракети

Наслідки ворожих атак у Запорізькій області

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 28.01.23 р.

Інформація про цілодобову роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 27.01.2023

​​За матеріалами СБУ до 15 років за ґратами проведуть бойовики, які штурмували українські міста на Донеччині та Запоріжжі