Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Інформація для ВПО

Як доглядати за маленькою дитиною в умовах міста, якщо відключили воду?

15 грудня 2022 - 12:50

Завчасно запасіться водою, дитячими вологими серветками, ватою чи ватними дисками та дізнайтесь, де розташовані найближчий колодязь або бювет. А ми розкажемо вам, як використати ці ресурси максимально ефективно.

Гігієна немовлят 

Дітям до 2 тижнів не потрібне купання. Достатньо протирати обличчя, шию, руки і пахову ділянку вологою ваткою або ватними дисками. Далі немовля вже можна купати в теплій воді (приблизно 37 С) без мила. Можна так само протерти немовля вологою ваткою, або дитячими серветками. 

Заміна підгузків

Обов’язково протирайте дитину ватою, змоченою теплою водою, або дитячими серветками, а потім витріть шкіру насухо. Щоб у дитини не було попрілостей, запам’ятайте чотири стандартні ситуації, у яких слід змінювати підгузки:

  • щойно виявили факт дефекації

  • волога шкіра під підгузком

  • з моменту зміни підгузка минуло понад 3–4 години

  • найближчим часом у вас не буде змоги (сил, бажання) змінювати підгузок

Вода для дитячих сумішей

Якщо ваша дитина на штучному або змішаному вигодовуванні, то використовуйте тільки чисту питну воду для розведення суміші. Найкраще брати фабричну бутильовану воду, можна кип’ятити водопровідну воду або воду з колодязя чи бювету. Готову суміш потрібно використати протягом 2 годин після приготування або поставити в холодильник та використати протягом 24 годин.

Очищення посуду та іграшок

Дитина має користуватися індивідуальним або одноразовим посудом. Якщо вашій дитині менше 2 місяців, вона народилася передчасно або має ослаблену імунну систему через хворобу, важливо дезінфікувати посуд та іграшки щодня (або частіше). Пластикові або гумові іграшки, а також посуд для годування немовлят можна дезінфікувати шляхом кип’ятіння протягом 5 хв, парою (над каструлею киплячої води) або в посудомийній машині. Для старших, здорових немовлят не обов’язково дезінфікувати ці предмети, якщо є можливість мити їх після кожного використання. 

Гігієна дітей шкільного віку

Важливо змалечку привчити дітей регулярно мити руки, чистити зуби двічі на день та щоденно митися. В умовах обмеженого доступу до води важливо, щоб діти мили теплою водою з милом або протирали вологими серветками: руки, інтимні місця, ступні, зону під пахвами. Після цього потрібно ретельно витертися індивідуальним рушником та вдягти чисту білизну.

 

За матеріалами МОЗ

 

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 780-го дня війни

До 500 млн грн може отримати Запорізька область на ремонт укриттів у закладах середньої освіти

Необхідно проявляти максимум солідарності з регіонами, які постраждали від війни найбільше, – Андрій Єрмак

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 410 разів били по Запорізькій області

Щоб повернути всіх дітей до шкіл, потрібна допомога від держави, громад та міжнародних партнерів, – Іван Федоров на Конгресі місцевих та регіональних влад

Для подолання сьогоднішніх викликів потрібна максимальна єдність і взаємодія – Президент на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад

ПРОЗОРІСТЬ ТА ПІДЗВІТНІСТЬ: ПРОАНАЛІЗОВАНО ТЕНДЕРИ НА ПОНАД 330 МЛН ГРИВЕНЬ

Школа в укритті: учні, педагоги та батьки діляться своїми враженнями від повернення до офлайну

Представники незламних закладів освіти Запорізької області отримали заслужені нагороди

За матеріалами СБУ заочно засуджено чергову колаборантку, яка допомагає країні-агресору підтримувати окупаційний режим на Мелітопольщіні

Іван Федоров про терор населення на ТОТ