Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Старух: “Економіка має працювати ефективно - це дві третини успіху на шляху до Перемоги”

20 січня 2023 - 08:00

Начальник Запорізької ОВА Олександр Старух провів нараду з керівниками великих промислових підприємств регіону. Обговорили проблемні питання та виклики, які сьогодні постали в умовах воєнного стану.

Запорізька область залишається одним з найбільших розвинених промислових регіонів України зі значним виробничим потенціалом. У довоєнний період за обсягами реалізації промислової продукції ми займали 4 місце серед інших областей.

Але збройна агресія рф призвела до суттєвого погіршення ситуації у промисловому комплексі. Війна додала значних втрат внаслідок знищення та пошкодження майна, а також вплинула на проблеми з логістикою, призвела до дефіциту кадрів. Крім того, частина наших підприємств й досі залишається на тимчасово окупованих територіях.

  • За таких умов значна кількість підприємств вимушена працювати на половину своїх можливостей. Крім того, зупинка у березні 2022 року виробничої діяльності вплинула на надходження податків до місцевого та державного бюджетів. Сьогодні багато питань також пов’язані зі збереженням трудових колективів. Але, своєю чергою, ми постійно підтримуємо постійний діалог з нашими підприємствами та відпрацьовуємо нагальні питання індивідуально по кожному виробництву. Економіка має працювати ефективно - це дві третини успіху на шляху до Перемоги, - наголосив Олександр Старух.

Представники промислових гігантів також зауважили, що на показники роботи підприємств значною мірою також вплинули: дефіцит обігових коштів та окремих товарно-матеріальних цінностей,  зростання тарифів на залізничні перевезення і пов’язані з ним послуги, підвищення вартості та дефіцит електроенергії. Крім того, постійні знеструмлення можуть призвести до виходу з ладу високовартісного обладнання. 

  • За минулий рік всі відчули, що електроенергія береться не з повітря, а завдяки роботі великої кількості людей. Але підприємства готові співпрацювати один з одним, щоб перерозподілити години, вирівняти енергоспоживання та не доводити ситуацію до автоматичних відключень. Сподіваюсь, що робота зі встановлення справедливих черг буде доведена містом до логічного завершення. У кожного з нас власний фронт. І кожен на своєму місці має допомагати країні та нашим Збройним силам, - підсумував керівник ЗОВА. 

 

 


Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

СБУ повідомила про підозру так званому отаману «Мелітопольської козачої дружини», який брав активну участь у бойових діях проти сил АТО

Увага! Планові підривні роботи!

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 04.10.2023, 588 доба

Ворог вів вогонь по 22 містах та селах Запорізької області – зафіксовано 122 удари

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 587-го дня війни

Медичний чатбот в режимі 24/7 запрацював для мешканців Запорізької області

Як пережити блекаути і не втратити здоровий глузд

Обласна влада продовжує розв’язувати проблемні питання громадян

В Запорізький області стартував моніторинг захворюваності на грип та інші ГРВІ

СБУ повідомила про підозру черговому колаборанту, який працює на окупантів у Василівському районі