Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Старух: “Економіка має працювати ефективно - це дві третини успіху на шляху до Перемоги”

20 січня 2023 - 08:00

Начальник Запорізької ОВА Олександр Старух провів нараду з керівниками великих промислових підприємств регіону. Обговорили проблемні питання та виклики, які сьогодні постали в умовах воєнного стану.

Запорізька область залишається одним з найбільших розвинених промислових регіонів України зі значним виробничим потенціалом. У довоєнний період за обсягами реалізації промислової продукції ми займали 4 місце серед інших областей.

Але збройна агресія рф призвела до суттєвого погіршення ситуації у промисловому комплексі. Війна додала значних втрат внаслідок знищення та пошкодження майна, а також вплинула на проблеми з логістикою, призвела до дефіциту кадрів. Крім того, частина наших підприємств й досі залишається на тимчасово окупованих територіях.

  • За таких умов значна кількість підприємств вимушена працювати на половину своїх можливостей. Крім того, зупинка у березні 2022 року виробничої діяльності вплинула на надходження податків до місцевого та державного бюджетів. Сьогодні багато питань також пов’язані зі збереженням трудових колективів. Але, своєю чергою, ми постійно підтримуємо постійний діалог з нашими підприємствами та відпрацьовуємо нагальні питання індивідуально по кожному виробництву. Економіка має працювати ефективно - це дві третини успіху на шляху до Перемоги, - наголосив Олександр Старух.

Представники промислових гігантів також зауважили, що на показники роботи підприємств значною мірою також вплинули: дефіцит обігових коштів та окремих товарно-матеріальних цінностей,  зростання тарифів на залізничні перевезення і пов’язані з ним послуги, підвищення вартості та дефіцит електроенергії. Крім того, постійні знеструмлення можуть призвести до виходу з ладу високовартісного обладнання. 

  • За минулий рік всі відчули, що електроенергія береться не з повітря, а завдяки роботі великої кількості людей. Але підприємства готові співпрацювати один з одним, щоб перерозподілити години, вирівняти енергоспоживання та не доводити ситуацію до автоматичних відключень. Сподіваюсь, що робота зі встановлення справедливих черг буде доведена містом до логічного завершення. У кожного з нас власний фронт. І кожен на своєму місці має допомагати країні та нашим Збройним силам, - підсумував керівник ЗОВА. 

 

 


Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Весь день російська армія по-звірячому обстрілює Херсон. Звернення Володимира Зеленського 29.01.2023

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 29.01.23

Президент України вшанував пам’ять Героїв Крут

Інформація про цілодобову роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 28.01.2023

Нові руйнування мереж та житлових будинків: комунальні служби продовжують роботу

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 29.01.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 29.01.2023, 340 доба

Щоб у терористів не було відчуття безкарності,Україні потрібні далекобійні ракети

Наслідки ворожих атак у Запорізькій області

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 28.01.23 р.

Інформація про цілодобову роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 27.01.2023

​​За матеріалами СБУ до 15 років за ґратами проведуть бойовики, які штурмували українські міста на Донеччині та Запоріжжі