Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Інформація про цілодобову роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 28.01.2023

29 січня 2023 - 12:00

28 січня  2023 року продовжувалась робота мобільної лабораторії моніторингу довкілля в цілодобовому режимі.

Протягом доби були проведені планові моніторингові дослідження атмосферного повітря на території житлової забудови по північно-східному напрямку факелу викидів в денний та нічний час в точці по вул. Рекордна, буд. 27, в денний час в точках по пр-т Соборний, буд. 26, вул. Магістральна, буд. 90.

Дослідження проводились по забруднюючим речовинам:

  • пил загальний, дрібнодисперсний пил діаметром 2,5 мкм (PM2.5)
  • дрібнодисперсний пил діаметром 10 мкм (PM10)
  • оксид вуглецю
  • діоксид азоту
  • оксид азоту
  • озон
  • хлор

Протягом доби відібрано для досліджень 9 проб  атмосферного повітря.Перевищень нормативів вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не зафіксовано.

Середньодобові концентрації пилу за добу  28.01.2023 у точці спостереження по вул. Рекордна, буд. 27 становлять:

  • дрібнодісперсного пилу PM2,5 – 21  мкг/м3, що перевищує рекомендовану ВООЗ середньодобову концентрацію 15 мкг/м3
  • дрібнодісперсного пилу РМ10 – 23 мкг/м3, що не перевищує рекомендовану ВООЗ середньодобову концентрацію 45 мкг/м3.

Концентрація дрібнодісперсного пилу оцінювалась відповідно рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (Publications WHO global air quality guidelines. Particulate matter (PM2.5 and PM10), ozone, nitrogen dioxide, sulfur dioxide and carbon monoxide. ISBN 978-92-4-003422-8 (electronic version) World Health Organization 2021).

Середньодобові концентрації діоксиду азоту та озону за добу  28.01.2023 у точці спостереження по вул. Рекордна, буд. 27 становлять:

  • діоксиду азоту – 0,004 мг/м3, що не перевищує затверджену середньодобову концентрацію 0,04 мг/м3
  • озону – 0,020 мг/м3,  що не перевищує затверджену середньодобову концентрацію 0,03 мг/м3

Читайте також

Влада та громадськість обговорили поточні напрямки співпраці

Запорізькі спортсменки в складі національної збірної команди вибороли бронзу на чемпіонаті світу з акробатичного рок-н-ролу

«Ця табличка – не просто знак пам’яті. Це світло, яке він залишив після себе»: у Запоріжжі встановили меморіальну дошку на честь полеглого воїна

«Рухайся. Живи. Мрій. Досягай»: у запорізьких школах пройшла обласна руханка

Проєкт «Генератор зв’язку»: коротко про головне

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.11.2025

Упродовж доби окупанти завдали 663 удари по 21 населеному пункту Запорізької області

У Запорізькій області фіксують зростання рівня захворюваності на ГРВІ та COVID-19: медики нагадують про профілактику та відповідальність

Громади та комунальні підприємства Запорізької області отримали чергову партію нової спецтехніки

«Державна служба – це про людей», – голова Національного агентства державної служби Наталія Алюшина – з робочою поїздкою в Запорізькому краї

Підготовка до зими триває: у Запорізькій області перевірили устаткування Пунктів незламності

Довготривале партнерство: Запорізька область продовжує співпрацю з фінською Регіональною радою Пяйят-Хяме