Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Інформація для ВПО

У ЗОВА підбили підсумки роботи органів соціального захисту населення у 2022 році

11 лютого 2023 - 12:00

Про соціальну підтримку внутрішньо переміщених осіб, оздоровлення пільгових категорій населення, співпрацю Департаменту соціального захисту населення ЗОВА з громадськими організаціями та благодійними фондами говорили на нараді першого заступника голови ЗОВА Геннадія Тімченка з керівниками структурних підрозділів ОДА та її апарату, начальниками районних військових адміністрацій та військових адміністрацій населених пунктів.

Директорка Департаменту соціального захисту населення ЗОВА Марина Нотанова розповіла, що після запровадження воєнного стану кількість ВПО в Запорізькій області сягнула понад 200 тисяч осіб. Для допомоги евакуйованим, ще на початку березня було створено логістичний ХАБ, який прийняв понад 500 тисяч осіб.

Наразі, крім осередків допомоги створених представниками районної влади, на підконтрольній території діють 16 центрів надання соціальних послуг комунального сектору. Марина Нотанова зазначила, що попри те, що деякі громади опинилися на окупованій території та не змогли здійснювати свої функції щодо надання адміністративних послуг соціального спрямування, робота щодо призначення та виплати різних видів допомог була продовжена на територіях, де органи державної влади здійснювали свої повноваження.

  • Багато сімей отримують допомогу на проживання та компенсацію витрат на тимчасове розміщення ВПО. Також діє програма “Прихисток”, завдяки якій розміщено майже 10 тисяч осіб. Загальна сума коштів, яка була спрямована з державного бюджету на пільги та житлові субсидії склала 481,3 млн гривень, - розповіла посадовиця.

Також директорка Департаменту звернула увагу на збільшення рівня безробіття внаслідок збройної агресії з боку рф. Так через призупинення роботи підприємств різних, чисельність найманих працівників, зареєстрованих у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування зменшилась на 31,5%. З метою соціального захисту населення від безробіття в області реалізується Програма зайнятості населення. Крім цього, організовано суспільно корисні роботи, до яких вже долучилися 65 безробітних. Також, Службою зайнятості прийнято низку рішень щодо надання компенсації роботодавцям витрат на оплату праці, виплата допомоги по частковому безробіттю та надання компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування роботодавцям.

Окрім цього, під час наради Марина Нотанова розповіла, що у плановому режимі відбувається виплата соціальних коштів наступним категоріям:

  • На території Запорізької області проживають 6,4 тис осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У 2022 році на реалізацію програми соціального захисту постраждалих громадян виділяються кошти з державного та обласного бюджету. За цей час оздоровлено 20 постраждалих 1 категорії, 64 особи отримали компенсаційну виплату замість санаторно-курортного лікування.

  • З початку року соціальну стипендію виплачено 2200 студентам на суму 42,0 млн гривень.

  • Забезпечено виплату соціальних допомог для сімей з дітьми, малозабезпечених сімей, осіб з інвалідністю дитинства та дітей з інвалідністю, а також монетизовану натуральну допомогу “пакунок малюка” на загальну суму 1,7 млрд. гривень.

  • Реалізовується Цільова програму соціальної підтримки населення регіону “Назустріч людям”.

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Ілімдар Ходжаметов: «Кримські татари понад усе прагнуть наблизити перемогу і повернутися в Крим»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

76-річна жителька загинула від ворожого снаряду у тимчасово окупованому селі Нове Пологівського району. 53-річний чоловік отримав поранення внаслідок артудару по прифронтовому Оріхову

Євген Мироненко обговорив з сімейними лікарями проблеми в наданні ментальної допомоги

За підтримки Мінреінтеграції стартувала інформаційна кампанія «Листи до вільного Криму»

У Запоріжжі відбудеться Ярмарок вакансій для ВПО

Західні партнери допоможуть облаштувати житло для переселенців у Запоріжжі

“Наше завдання - стабільний розвиток усіх територій регіону”: в обласному центрі відбувся Форум відновлення

10 років окупації Криму: історія боротьби за півострів

Через комунікаційну складову платформи “Зроблено в Україні” бізнес зможе дати зворотній зв’язок Уряду щодо діяльності державних інституцій, - Юлія Свириденко

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

259 ударів по 11 населених пунктах завдали окупанти протягом доби