Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Поліція Запоріжжя нагадує громадянам про добровільну здачу зброї – вона має послужити на фронті

14 лютого 2023 - 14:40

Для протидії незаконному обігу зброї, боєприпасів, вибухових речовин, а також попередження злочинів з їх використанням поліцейські закликають жителів Запорізької області здати незареєстровану зброю та повернути отриману на початку широкомасштабного вторгнення вогнепальну зброю, яка наразі не використовується для відсічі збройної агресії рф. 

У березні 2022 року відповідно до Закону України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» від 03.03.2022 № 2114-IX було організовано видачу стрілецької зброї та боєприпасів запоріжцям, які зголосились боронити наше місто.

Багато містян скористались нагодою і, отримавши зброю, стали на захист держави. Ті ж громадяни, які з різних причин не взяли участь у заходах з оборони міста, повернули видану їм зброю правоохоронцям. Так, у минулому році від жителів Запоріжжя та області отримано 2652 одиниці нарізної вогнепальної зброї та близько 69600 набоїв різного калібру.

Відповідно до п. 9 Порядку видачі вогнепальної зброї і боєприпасів до неї цивільним особам, які беруть участь у відсічі та стримуванні збройної агресії рф або інших держав, затвердженого наказом МВС від 07.03.2022 № 175, видані вогнепальна зброя і невикористані боєприпаси підлягають поверненню цивільною особою до припинення або скасування дії воєнного стану в Україні органам Національної поліції України або вилучається ними у разі:

  • самоусунення від участі у відсічі збройної агресії;

  • зміни особою місця постійного проживання;

  • неспроможності з інших підстав брати участь у відсічі збройної агресії;

  • здійснення вчинку, що дискредитує особу як таку, якій видано вогнепальну зброю для участі у відсічі збройної агресії;

  • вчинення кримінального правопорушення із застосуванням вогнепальної зброї або погрозою його застосування.

На жаль, маємо випадки, коли зброя на руках, яка не використовується для захисту держави, стає знаряддям злочинів у нашому місті. Так, наприклад, у грудні 2022 року у місті було затримано 35-річного нетверезого чоловіка з автоматичною зброєю, який агресивно поводився.

В рамках кримінального провадження, відкритого за фактом злочину, передбаченого ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України, встановлено, що автомат Калашникова та майже 100 набоїв до нього чоловік отримав ще на початку широкомасштабного вторгнення під час їх видачі цивільним особам. У зв’язку із здійсненням вчинку, що дискредитує особу як таку, якій видано вогнепальну зброю для участі у відсічі збройної агресії, зброя та боєприпаси у правопорушника вилучені.

Наголошуємо, що законодавством суворо передбачено цільове призначення цієї зброї - застосування у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав. Тому звертаємось до громадян, які отримали зброю відповідно Закону «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», але фактично не беруть участі у бойових діях, охороні порядку чи патрулюванні, із закликом повернути її до підрозділів поліції.

У воєнний час зброя не може бути просто на руках, вона потрібна ЗСУ та силам оборони в боротьбі з російськими окупантами. Зберігаючи вдома зброю «на всяк випадок» ви не тільки не даєте можливість її застосовувати для захисту держави, а й наражаєте на небезпеку себе, своїх дітей, рідних і друзів. 

У зв’язку із зазначеним просимо звернутись до найближчого територіального підрозділу поліції усіх осіб, які мають незареєстровану вогнепальну, холодну зброю, боєприпаси та вибухові речовини, а також громадян, які знайшли зброю, боєприпаси, з метою її здачі та прийняття відповідного рішення. Згідно з ч.3 ст.263 Кримінального кодексу України усіх колишніх власників зброї, та боєприпасів, які самостійно звернулися до поліції із зазначеного питання, буде звільнено від кримінальної відповідальності.

За додатковою інформацією та роз’ясненнями звертайтеся до підрозділу контролю за обігом зброї ГУНП в Запорізькій області за номерами телефонів 068-959-07-78, 239 21 09.


За матеріалами Відділу комунікації поліції Запорізької області

Читайте також

«Я не можу здатися. Маю боротися до кінця», – запоріжанка Наталія Панченко, яка втратила ногу після російського обстрілу

Застосунок «Резерв+» – найпопулярніший спосіб оновлення даних серед запоріжців

«Довгий шлях до незалежності»: у Запоріжжі відзначили День Української Державності

За матеріалами СБУ 15 років за ґратами проведе зрадник, який воював проти ЗСУ на Запорізькому напрямку

Міністерство молоді та спорту запрошує до сімейного табору «Народжені вільними»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 455 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського зранку 872-го дня війни.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 373 удари по 11 населених пунктах Запорізької області.

Стратегія розвитку безпечного середовища в Михайло-Лукашівській громаді: перші результати і плани

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.07.2024