Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

СБУ завершила досудове розслідування щодо «гауляйтера» Запоріжжя екснардепа Балицького

1 березня 2023 - 10:30

Служба безпеки України завершила досудове розслідування щодо колишнього нардепа Євгена Балицького, який «урочисто» підписав з путіним документи про фейкове приєднання Запорізької області до рф. Він звинувачується у посяганні на територіальну цілісність України.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Доведено, що екснардеп з власної ініціативи почав співпрацювати з ворогом з широкомасштабного вторгнення РФ. Він вирішив, що це «шанс» реалізувати власні політичні амбіції.

Він не просто перейшов на бік ворога, а й заручився підтримкою агресорів для силового захоплення влади на Запоріжжі. Зокрема, за допомогою окупантів він примусив працівників місцевого самоврядування та комунальних підприємств визнати себе керівником «військово-цивільної адміністрації Запорізької області».

Перебуваючи на посаді, зловмисник видав низку незаконних указів, зокрема - «Про призначення референдуму у Запорізькій області про вихід зі складу України та про входження до складу російської федерації на правах суб'єкта російської федерації».

Після фейкового волевиявлення Балицький звернувся до президента російської федерації володимира путіна з пропозицією про прийняття Запорізької області до складу російської федерації як нового суб'єкта.

30 вересня 2022 року, на «урочистому» заході у кремлі, під час якого путін оголосив про анексію Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, Балицький разом із представниками окупаційних адміністрацій – Пушиліним, Сальдо та Пасічником підписав незаконний договір про «приєднання» тимчасово окупованих територій Запорізької області до росії.

Досудове розслідування проводилося у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 111-1 (участь в організації та проведенні незаконних референдумів на тимчасово окупованій території, вчинене за попередньою змовою групою осіб) та ч. 2 ст. 110 (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт направлено до суду.

Заходи із викриття діяльності зрадника здійснювали оперативники та слідчі СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте також

Турбота про здоров’я й навчання: у Запоріжжі облаштовують новий цифровий освітній центр у дитячій лікарні

Запорізький національний університет – на порозі змін

Пліч-о-пліч: Васильківська та Дніпрорудненська громади об’єднують зусилля для підтримки людей

Практикум з волонтерського менеджменту: молодіжні працівники можуть долучитися до всеукраїнського тренінгу

Впродовж доби окупанти завдали 542 удари по 14 населених пунктах Запорізької області

Екскаватори та трактори: три громади Запорізької області отримали спецтехніку, придбану за бюджетні кошти

Мелітопольська громада отримала гуманітарну допомогу від GEM

Запорізька ОДА та ЮНІСЕФ об'єднують зусилля для захисту дітей

Сила духу й тіла: 13 запорізьких ветеранів взяли участь у фестивалі з богатирського єдиноборства

Його серце билося за Україну: на честь полеглого Захисника Михайла Колесніка відкрили меморіальну дошку

Перемога на чемпіонаті Європи та підтримка вдома: запорізьким каратисткам вручили сертифікат на спортивне обладнання

Для здоров’я та довголіття: інформаційна кампанія від МОЗ