Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

СБУ повідомила про підозру головному редактору проросійського видання у Бердянському районі, яка популяризувала окупаційну владу

15 березня 2023 - 14:30

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази колабораційної діяльності головного редактора одного з періодичних видань смт. Чернігівка.

Нею виявилась місцева мешканка, студентка  юридичного факультету  Запорізького національного університету.Після окупації Бердянського району вона добровільно пішла на співпрацю з окупаційною адміністрацією країни-агресора та запропонувала свої послуги.

За даними слідства, у травні 2022 року вона очолила проросійську молодіжну структуру, яку використовувала для проведення пропагандистських заходів. Будучі керівником молодіжної структури вона організувала у Бердянському районі низку пропагандистських акцій.

Серед «гучних» заходів, до яких вона залучала молодь району були – «Россия – это память» присвячена до дня заснування георгіївської стрічки та так званий «общенародный съезд граждан Запорожской области по вопросу проведения референдума о вхождении в состав россии», на якому особисто, від імені «молоді Запорізької області» закликала путіна прийняти регіон у склад рф.

Після цього її помітили та запропонували очолити місцеву газету на що вона з радістю погодилась.На посаді головного редактора періодичного видання колаборантка особисто брала інтерв’ю у «керівників» району, яких публічно позиціонувала як «легітимних» очільників. У своїх статтях та публікаціях вона популяризувала окупаційну владу та закликала мешканців району до її підтримки.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігурантці про підозру за ч. 5 та 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Співробітники СБУ проводять комплексні заходи для притягнення зловмисниці до відповідальності.На колаборантку чекає покарання ˗ 12 років ув’язнення.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Читайте також

«Від підготовки кваліфікованих фахівців залежить стійкість громадян і держави загалом», – регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Сергій Дружинін

Енергопідтримка для ОСББ: доступні гранти до 4 млн грн та пільгові кредити

Безпека та комфорт для всіх: в одній із запорізьких лікарень відремонтували укриття та підвищили безбарʼєрність

Від потреб до рішень: у Запоріжжі презентували результати першого опитування ветеранів

Турбота про кожного: у Запорізькій ОДА провели чергову гарячу лінію для жителів області

Стартував прийом заявок на компенсацію вартості агротехніки українського виробництва для бізнесу та комунальних підприємств

За матеріалами СБУ засуджено трьох колаборантів, які працюють на державу-агресора

Загалом впродовж доби окупанти завдали 808 ударів по 39 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1467-го дня війни

У Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.03.2026

Змішані єдиноборства, дзюдо та богатирське багатоборство: поєдинки спортсменів на міжнародній арені