Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Питання грошового забезпечення працівників підприємств та шляхи розв’язання новоутворених боргів: обласна профільна Комісія провела чергове засідання

30 березня 2023 - 13:10

За участі заступника голови ЗОДА Віталія Сиволапа відбулось засідання обласної Комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати.  

До наради долучилися профільні керівники структурних підрозділів ЗОДА, за якими закріплені підприємства - боржники, а також представники ГУ Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Фонду державного майна та інших дотичних установ. 

Як зазначили члени Комісії, загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати по Запорізькій області у січні 2023 року зросла на 2,8 млн грн і на 01 лютого 2023 року складала 109,3 млн грн.

Так, найбільша заборгованість спостерігається на 5 підприємствах державного сектору економіки регіону - 94,3 млн грн або 86% від загальної суми боргу. На підприємствах приватної форми власності сума невиплаченої заробітної плати в січні цього року зменшилась на 2,5 млн грн та на сьогодні складає 9,1 млн грн. 

Що стосується комунальної сфери регіону, наразі борг перед працівниками становить 5,9 млн грн. Проте найбільша сума обліковується  у КП “Водоканал” Запорізької обласної ради - 99,7%.

Окрім цього, у ході засідання присутні розглянули питання обов’язкових платежів перед ГУ Пенсійного фонду в Запорізькій області. Світлана Жмурко повідомила, що станом на 1 березня 2023 року заборгованість зросла на 77,1 млн грн або на 7,3 %, що склало 1137,3 млн грн. Такі зміни відбулися у зв’язку з несплатою зобов’язань по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставлення пільгових пенсій підприємствами, які перебувають у процедурі банкрутства й державними підприємствами, що знаходяться в процедурі приватизації.

За підсумками засідання обласної Комісії прийнято рішення головам районних військових адміністрацій спільно з виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад організувати роботу щодо отримання графіків погашення заборгованості з заробітної плати по кожному підприємству, а також забезпечити контроль з їх виконання. 

Керівникам структурних підрозділів ЗОДА відповідно до закріплення підприємств - боржників продовжити роботу з центральними органами виконавчої влади щодо розв’язання проблемних питань у державному секторі економіки. 

Своєю чергою, керівникам підприємств доручено вжити відповідних заходів для стабілізації грошового забезпечення працівників та не допускати утворення боргів надалі. 

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Підприємці Запоріжжя та області!

Підрив Каховської ГЕС: як змінилася Хортиця та які заборони діють на території заповідника

Усиновлення та інші форми сімейного виховання: де отримати консультацію щодо допомоги дітям, які залишилися без батьківського піклування

Від листа ДСП до власного цеху: ветеран Іван Горбенко взяв грант та розширив власну справу

Понад 33,6 млн грн державних коштів – для розвитку професійної освіти Запорізької області

Державна програма єКнига: як отримати кошти на книжки в Дії

У Запоріжжі СБУ викрила працівницю одного з оборонних підприємств міста, яка публічно виправдовувала збройну агресію рф проти України

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 05.05.2025

Колектив Запорізького театру імені В. Г. Магара щодня вшановує пам’ять загиблих хвилиною мовчання

Впродовж доби окупанти завдали 449 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 04.05.2025

Впродовж доби окупанти завдали 497 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області