Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Вберегти життя людей - це спільне завдання влади і церкви

7 квітня 2023 - 14:20

Для створення безпечного простору під час проведення Великодніх свят, Департамент культури та інформаційної політики Запорізької ОВА звернувся до керівників релігійних організацій з рекомендаціями щодо організації заходів з додержанням безпекових норм.

Так, для безпечного проведення святкових релігійних обрядів у період воєнного стану рекомендовано мінімізувати скупчення людей в громадських місцях та, зокрема, під час церковної служби.

Також, священнослужителів закликають відмовитись від нічних богослужінь на період дії комендантської години та за можливості провести урочистості в онлайн-форматі.

Крім цього, на території храмів має бути розміщена інформація про найближче бомбосховище (укриття) з обов’язковим відображенням адреси та схемою його розташування, щоб у разі повітряної тривоги, парафіяни могли убезпечитися.

  • Поважаючи релігійні почуття віруючих, ми не повинні забувати про безпеку громадян, з урахуванням терористичної загрози або ж інших провокацій, до яких вдається агресор, - зазначають в Департаменті.

Відповідно до наказу голови обласної державної адміністрації, начальника обласної військової адміністрації від 03.04.2023 № 155 "Про запровадження комендантськоїгодини на території області" на території Запорізької області діє комендантська година:

  • з 00.00 до 05.00 години – на території територіальних громад, які входять до складу Запорізького району;
  • з 23.00 до 05.00 години – на іншій території Запорізької області, окрім тимчасово окупованих російською федерацією територій області.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

У Запорізькій області фіксують зростання рівня захворюваності на ГРВІ та COVID-19: медики нагадують про профілактику та відповідальність

Громади та комунальні підприємства Запорізької області отримали чергову партію нової спецтехніки

«Державна служба – це про людей», – голова Національного агентства державної служби Наталія Алюшина – з робочою поїздкою в Запорізькому краї

Підготовка до зими триває: у Запорізькій області перевірили устаткування Пунктів незламності

Довготривале партнерство: Запорізька область продовжує співпрацю з фінською Регіональною радою Пяйят-Хяме

«Шлях батьківства»: в Україні стартувала програма для розвитку навичок батьківства

Новий серіал «ДезінFAKEція» на Дія.Освіта: як не клюнути на дезінформацію

Всеукраїнський урок медіаграмотності 2025: квест, що вчить думати

Підприємці Запоріжжя та області!

Упродовж доби окупанти завдали 693 удари по 22 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.11.2025

Студенти незламного міста: як Запоріжжя відзначило День студента