Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Обласна влада тримає на контролі забезпечення належних умов проживання ВПО

10 травня 2023 - 15:00

Очільник ЗОВА Юрій Малашко провів нараду щодо актуальних питань діяльності та розвитку територіальних громад Запорізького району за участі керівників структурних підрозділів ОДА та голів ТГ.

Насамперед обговорили питання організації місць для прийому ВПО та надання їм гуманітарної та соціальної допомоги. Директорка Департаменту соціального захисту населення ОДА Марина Нотанова підкреслила, що наразі в Запорізькій області зареєстровано понад 213 тисяч вимушених переселенців, проте у зв’язку з майбутньою деокупацією їх кількість зростатиме. 

На сьогодні обласна влада, органи місцевого самоврядування та профільні Міністерства працюють над створенням додаткових місць розміщення внутрішньо переміщених осіб. Керівники громад також зазначили, що особливу увагу слід приділити комунальній сфері, яка наразі працює в посиленому режимі. 

Крім цього, вимушені переселенці можуть отримати консультації з різних питань в хабі Єдності, який облаштований в Запорізькій РВА.

  • Запорізький район залишається осередком прийому ВПО з усього регіону. Наразі перед нами стоїть завдання проаналізувати весь наявний житловий фонд та створити додаткові точки розселення. Особливу увагу слід приділити організації місць екстреного розміщення людей. До цих процесів будуть залучені не лише органи місцевого самоврядування, а й міжнародні партнери, - зазначив Юрій Малашко.

Окрім прийому вимушених переселенців, місцева влада організовує соціальний супровід та гуманітарну підтримку для людей похилого віку та осіб з інвалідністю, а також ветеранів та військовослужбовців, звільнених з військової служби за станом здоров’я.

Також, директорка Департаменту освіти і науки ОДА Людмила Бухаріна зазначила, що дистанційний формат навчання дозволив створити на базі навчальних установ місця прийому ВПО. Водночас з цим продовжується робота зі створення безпечного освітнього простору. 

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Один поранений та двоє загиблих після ударів по прифронтовим населеним пунктам

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 10.06.2023

Щодо стану справ на території області внаслідок підриву російськими окупаційними військами Каховської ГЕС

Руслан Мовчан на прямому зв'язку з жителями області

За добу правоохоронці задокументували 77 ворожих ударів по території Запорізької області, є загиблі

472 добу незламний Запорізький край тримається під натиском війська рф

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 10.06.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 10.06.2023, 472 доба

Ми бачимо героїзм наших воїнів і вдячні за кожну хвилину їхнього життя, яке є життям України

Руслан Мовчан про оперативну ситуацію в регіоні

Запорізьку область з робочою поїздкою відвідав Міністр культури України Олександр Ткаченко

Значна кількість укриттів області виявились зачиненими