Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запоріжжі СБУ повідомила про підозру колаборантці, яка примушувала місцеве населення отримувати паспорти рф

17 травня 2023 - 16:00

Співробітники Служби безпеки України встановили і зібрали доказову базу відносно колаборантки, яка допомагає країні-агресору встановлювати та підтримувати окупаційний режим у Бердянському районі.

Зокрема, слідчі СБУ повідомили про підозру мешканці Маріуполя, яка з початком російської агресії виїхала до Бердянську та пішла на співпрацю з окупантами. Її було призначено на посаду начальника «Бердянский горрайонный центр занятости населения» окупаційної адміністрації.

На своїй посаді вона виконували усі вказівки кремлівських ставлеників, а саме: 

  • звільнила усіх не лояльних до нової влади співробітників установи, та набрала однодумців
  • організувала роботу підпорядкованого органу;- організувала виплати грошових коштів по договорам про спільну діяльність по організації проведення оплачуваних суспільних робіт.

Однак, за вказівками кремлівських кураторів, на облік до центру зайнятості ставились особи, які мають російський паспорт, усім бажаючим, з українським паспортом в обслуговуванні відмовляли та категорично наголошували на отриманні російського документу. Також, особи, які вже перебували на обліку, але не  мали паспорту держави – агресора, автоматично знімались з обліку.  

Пізніше за її наказами були складені списки місцевих мешканців, яким може  бути надана допомога в розмірі 10 тисяч рублів, але у ці списки вносились тільки особи, які отримали роспаспорт.Усім хто не отримав громадянство рф «чиновниця» погрожувала переслідуваннями та  проблемами з окупаційною владою.

Слідчі УСБУ в Запорізькій області кваліфікували дії колаборантки за ч. 5 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора) Кримінального кодексу України. 

Їй загрожує до 10 років позбавлення волі.

Викриття зрадниці здійснювались за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.

 


За матеріалами Служби безпеки України

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.06.2026

Перша в історії України: запорізька каратистка здобула титул Grand Winner

Від мрії до власної студії: молоді запоріжці знайомляться з історіями місцевого бізнесу

В Запорізькому ліцеї «Захисник» відбувся 25-й випуск

«Візитна картка України»: запорізьких підприємців запрошують представити свої інвестиційні проєкти міжнародній аудиторії

Впродовж доби окупанти завдали 887 ударів по 47 населених пунктах Запорізької області

Запорізькі водойми під особливим контролем: результати перших рейдів

Дніпрорудне – Гостомель: дієва співпраця заради підтримки людей

Об’єктивно та неупереджено: як працює Рада бізнес-омбудсмена України

«Чуйки» – для ремонтних бригад, світло – для людей: як працюють запорізькі енергетики

Експериментальний проєкт від Мінветеранів

Шах і мат: юні шахісти із Запоріжжя стали призерами змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»