Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Закордонні партнери CARE співпрацюють з волонтерами Запорізької області та визначають потреби місцевих жителів

18 травня 2023 - 16:50

Юрій Малашко зустрівся з представниками міжнародної гуманітарної організації CARE, які вже понад рік здійснюють гуманітарну місію на території України.

Організація суворо дотримується принципів людської гідності, гендерної рівності, протидіє дискримінації та виконує довгострокові проєкти з метою міжнародного розвитку. Саме тому після збройного вторгнення рф на територію України, запрацювала в нашій державі, а тепер хоче розпочати свою діяльність безпосередньо в Запорізькій області. 

Мета зустрічі - зрозуміти загальну ситуацію в регіоні, відпрацювати найефективнішу модель супроводу в розв’язанні гуманітарних питань та підготуватися до прийдешніх змін, пов’язаних з деокупацією. Як зазначив регіональний директор CARE Фабріс Мартін, діяльність реалізується здебільшого через місцеві громадські об’єднання для злагодження роботи.

Очільник ЗОВА зазначив, що область готується до хвилі евакуації населення, тому наразі концентрує свою увагу на створенні додаткових місць тимчасового проживання, облаштуванні шелтерів, та наданні першочергової гуманітарної допомоги. Так, для перевезення та розміщення населення з потенційно небезпечних територій, розробляються стратегії розселення людей, створюється кадровий запас працівників соціальної сфери,

  • Ми не можемо навіть уявити, що побачимо після звільнення тимчасово окупованих територій, тому готуємо власні ресурси та долучаємо міжнародні організації до допомоги під час деокупації. Постійно, фіксуємо факти порушення прав людини вояками рф. Допити, тортури, тиск, гуманітарна криза та примусова паспортизація значно вплинули на психічний стан наших людей. Наше завдання підтримати їх, - наголосив Юрій Малашко.

Для допомоги українським громадянам, які залишаються на прифронтових територіях використовують модель конвоїв. Очільник ОВА наголосив, що об’єднавши наявну інформацію щодо потреб населення вдасться згуртувати місцевих волонтерів у спільну систему, безпосередньо для доставлення гуманітарних вантажів.

 

Департамент культури та інформаційної політик

 

Читайте також

Один поранений та двоє загиблих після ударів по прифронтовим населеним пунктам

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 10.06.2023

Щодо стану справ на території області внаслідок підриву російськими окупаційними військами Каховської ГЕС

Руслан Мовчан на прямому зв'язку з жителями області

За добу правоохоронці задокументували 77 ворожих ударів по території Запорізької області, є загиблі

472 добу незламний Запорізький край тримається під натиском війська рф

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 10.06.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 10.06.2023, 472 доба

Ми бачимо героїзм наших воїнів і вдячні за кожну хвилину їхнього життя, яке є життям України

Руслан Мовчан про оперативну ситуацію в регіоні

Запорізьку область з робочою поїздкою відвідав Міністр культури України Олександр Ткаченко

Значна кількість укриттів області виявились зачиненими