Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Людмила Бухаріна: “Освітня система вистояла завдяки адаптації та пошуку нестандартних рішень”

29 травня 2023 - 18:00

В обласному Медіацентрі при ОВА відбувся брифінг директорки Департаменту освіти та науки ОВА Людмили Бухаріної щодо перебігу освітнього процесу в Запорізькій області у воєнних умовах.

  • Ми працюємо майже в штатному режимі враховуючи, що досвід одного року роботи під час війни навчив багато чому, зробив нас реально стресостійкими. Ми стали за цей період кризовими менеджерами й долаємо ті виклики, яких раніше взагалі не вирішували або шукаємо адекватне розв'язання проблеми, - зазначила посадовиця, - повідомила Людмила Бухаріна.

Як зазначила директорка Департаменту освіти і науки, сьогодні заклади дошкільної освіти працюють в дистанційному форматі, який є наразі єдиним правильним варіантом в сучасних безпекових умовах. У дошкільних закладах майже відсутні укриття, тому відновлення роботи у змішаному чи очному форматі неможливе, але обласна влада шукає шляхи розв’язання цих проблем.

До повномасштабного вторгнення на території області нараховувалось 496 закладів загальної середньої освіти. На сьогодні вдалося забезпечити функціонування 416 установ, які працюють та надають освітні послуги. Загалом в області понад 148 тисяч школярів, які здобувають освіту в дистанційному форматі. Як  виключення відновлено навчання у п’яти закладах загальної середньої освіти інтернатного типу, які навчають дітей з особливими потребами і потребують специфічного навчання.

  • Принцип інклюзивності освіти залишається для нас пріоритетним, як це було і до повномасштабного вторгнення, тому саме для інтернатів ми пішли на змішаний формат навчання в закладах територіально розташованих в Запоріжжі, - зауважила Людмила Бухаріна.

Вже другий навчальний рік завершується в надзвичайно складних умовах, адже збройна агресія змусила освітні заклади адекватно реагувати, змінюючи графіки навчального процесу відповідно до безпекових умов, відключень енергопостачання тощо. Завдяки плідній роботі освітян це питання було врегульовано і навчальний рік відтепер можливо скоротити, чи навпаки подовжити в залежності від потреб освітнього процесу.

Не всі діти, які перебувають на тимчасово окупованих територіях виходять на зв’язок, але українська влада продовжує вважати їх своїми громадянами та чекають, коли вони повернуться та поновлять навчання. Рівень їх знань має бути оцінений, для подальшої реінтеграції в українську систему освіти. Рівень знань дітей, які навчалися весь цей час за кордоном також буде оцінений та зарахований, щоб школярі мали змогу отримати табелі успішності навчальних досягнень або свідоцтва про здобуття освіти відповідного рівня.

В Запорізькій області продовжують працювати 29 закладів професійно-технічної освіти в області, з них 17 закладів були евакуйовані до міста Запоріжжя. Завдяки вдалим евакуаційним заходам, було релоковано всі коледжі області. Як зазначила Людмила Бухаріна, складна ситуація склалася з промислово-економічним коледжем, у якому сколаборувала значна частина педагогічного складу разом з керівником. Завдяки оперативному втручанню обласної військової адміністрації за підтримки Міністерства освіти та науки України, заклад було перереєстровано, завершений процес видачі дипломів випускникам, а, згодом, відновлено навчальний процес. На сьогодні коледж готується до нової вступної кампанії.

  • Цього року вступна кампанія буде організаційно складна для нас. Йде підготовка до складання НМТ, зареєстровано 6156 учасників, які бажають його пройти саме в Запоріжжі. Це надзвичайно велика кількість, яка потребує великого обсягу організаційних та технічних зусиль, - розповіла посадовиця.

Завдяки міжнародній підтримці вдалось підтримати дистанційний формат оосвітнього процесу, в першу чергу,  для евакуйованих  - Запорізькій області надали понад 8 тисяч ноутбуків для викладачів та понад 3 тисячі планшетів для дітей, які видані сім’ям та освітянам у тимчасове користування для навчання та виконання своїх робочих завдань. 

 


Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Підтримка населення у сфері охорони здоров’я: Запорізька ОВА підписала Меморандум про співпрацю з “Прем’єр Уржанс Інтернасьональ”

Обласна влада разом з ООН налагодили постачання води та твердого палива прифронтовим громадам

До Запоріжжя завітали посли дружніх країн

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 09.12.2023, 654 доба

Під ворожим вогнем 17 населених пунктів - завіксовано 64 удари по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 653-го дня війни

Стартують виплати на капітальні ремонти для тих, чиє житло було пошкоджено через російську агресію.

“Прозорість і підзвітність”: в обласному центрі виявлено підрядника, який хотів отримати кошти за невиконані роботи

У Запоріжжі СБУ викрила шахраїв, які за гроші обіцяли військовозобов’язаним нібито уникнення мобілізації

Українські захисники отримали тепловізори, що допоможуть у виконанні бойових завдань