Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В Запорізькій області обговорили шляхи протидії корупції в освітній сфері

2 червня 2023 - 12:00

Під головуванням заступника очільника ОДА Віталія Сиволапа відбулась нарада щодо усунення корупційних ризиків під час вступної кампанії у 2023 році. До наради долучилися директорка Департаменту освіти і науки ОДА Людмила Бухаріна та відповідальні представники навчальних закладів Запорізької області. Присутні обговорили успішні напрацювання колег: позитивні практики виявлення, аналіз та попередження корупції в області. 

  • Надзвичайно важливо, що сьогодні приділено увагу специфічному питанню – попередження корупції. Намагаємося працювати на випередження. Сьогодні у сфері освіти багато актуальних питань, якими щоденно опікуються освітяни та які теж потребують вирішення, але боротьба з корупцією буде одним з важливих кроків до розвитку України, - зауважила Людмила Бухаріна

Питання корупційних ризиків існує вже давно, а основним з напрямків боротьби з корупцією є контроль та зменшення цих ризиків. Так, з впровадженням електронного документообігу такі ризики значно зменшились, адже зменшився контакт між особою, яка подає документи та приймає їх. 

Своєю чергою дистанційне оцінювання та електронний вступ призвели до утворення нового ризику – неможливо впевнитись в оригінальності роботи, немає підтвердження, що саме вступник написав мотиваційний лист чи роботу.

Попри значне зменшення корупційних ризиків під час дистанційної освіти конфлікти інтересів досі існують та можуть впливати на роботу навчальних закладів. Як наголосив Віталій Сиволап, обласна влада чітко визначила свою позицію – корупції не місце в Україні майбутнього.

Також освітяни обговорили актуальні питання, зокрема військовий облік, бо почастішали випадки, коли чоловіки шляхом вступу до вишів намагаються ухилитися від призову на військову службу, а також дефіцит кадрів та вихованців закладів – через повномасштабне вторгнення велика кількість викладачів, студентів та школярів виїхали зі своїх міст та селищ на інші території чи за кордон та не мають можливості фізично бути присутніми на навчанні.

Завдяки нараді освітяни обмінялися досвідом та своїм баченням розв’язання проблем й боротьби з корупцією.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 23.09.2023, 577 доба

За минулу добу ворог здійснив 86 ударів по 27 населених пунктах – внаслідок артобстрілу загинула 82-річна жителька Оріхова

СБУ повідомила про підозру ватажку «особистої армії» гауляйтера захопленої окупантами частини Запоріжжя

Відновлення територій: проєкт USAID передав громадам Запорізької області оргтехніку

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 22.09.2023, 576 доба

86 ударів по 22 населених пунктах – ворог продовжує бити по мирних громадах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 575-го дня війни

Володимир Зеленський зустрівся з лідерами Демократичної та Республіканської партій у Сенаті США й сенаторами