Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Підрив Каховської ГЕС: наслідки для Запорізької області

6 червня 2023 - 10:20

Інформація про терористичний акт російських військ - підрив Каховської ГЕС сколихнула всю країну,  в тому числі й Запорізьку область. В офіційному Медіацентрі при ОДА відбувся терміновий брифінг директора Департаменту цивільного захисту населення ОДА Андрія Булавінова та заступника начальника з реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС в Запорізькій області Миколи Заїки щодо наслідків надзвичайної ситуації для Запорізької області.

  • О 3-й ранку ворог завдав удару по Каховській ГЕС, греблю прорвало і почав стрімко знижуватися рівень води Каховського водосховища. Станом на 8 годину рівень води тримався на достатньому рівні. Наразі  регуляція відбувається за допомогою Дніпровської ГЕС. Наразі для захопленої ЗАЕС загрози немає: в охолоджувальних басейнах води достатньо. Вже зараз і на державному, і на місцевому рівні вживаються заходи, аби попередити будь-які негативні наслідки. На черзі проведення Державної та регіональної  комісій ТЕБ та НС. Ситуація напружена, але повністю контрольована, - повідомив Андрій Булавінов.

Бійці ДСНС приведені у готовність, техніка перевірена, а сама служба готова діяти за призначенням та надавати допомогу населенню.

Завдяки достатньому рівню води по всьому каскаду Дніпра, Дніпровська ГЕС працює та пропускає через гідроустановки контрольовану кількість води. Запорізька АЕС перебуває в стані холодної зупинки, тому використання води для охолодження зведено до мінімуму. Охолоджувальний резервуар заповнений, запас води на рівні технічно необхідних параметрів.

Водозабір питної води в Запорізькій області проводиться у верхньому б’єфі перед Дніпровською ГЕС, тому для мешканців обласного центру немає загрози перебоїв з водопостачанням. На випадки проблем з водозабором відпрацьовано відповідний механізм - силами ДСНС може бути організовано підвіз води.

Території Запорізької області знаходяться вище за руслом Дніпра, ніж Каховська ГЕС, тому загрози підтоплення територій області немає, навпаки - рівень води раніше підтоплених територій поступово буде знижуватися.

  • Ще до війни було розроблено план дій на випадок всіх можливих надзвичайних ситуацій: затоплення території, аварії на ЗАЕС, військової агресії. Всі плани є, механізми відпрацьовані. Діємо і розв’язуємо  питання в міру їх надходження. Зберігаємо спокій доки фахівців працюють!, - зауважив Андрій Булавінов.

 

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Підтримка населення у сфері охорони здоров’я: Запорізька ОВА підписала Меморандум про співпрацю з “Прем’єр Уржанс Інтернасьональ”

Обласна влада разом з ООН налагодили постачання води та твердого палива прифронтовим громадам

До Запоріжжя завітали посли дружніх країн

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 09.12.2023, 654 доба

Під ворожим вогнем 17 населених пунктів - завіксовано 64 удари по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 653-го дня війни

Стартують виплати на капітальні ремонти для тих, чиє житло було пошкоджено через російську агресію.

“Прозорість і підзвітність”: в обласному центрі виявлено підрядника, який хотів отримати кошти за невиконані роботи

У Запоріжжі СБУ викрила шахраїв, які за гроші обіцяли військовозобов’язаним нібито уникнення мобілізації

Українські захисники отримали тепловізори, що допоможуть у виконанні бойових завдань