Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Підрив Каховської ГЕС: наслідки для Запорізької області

6 червня 2023 - 10:20

Інформація про терористичний акт російських військ - підрив Каховської ГЕС сколихнула всю країну,  в тому числі й Запорізьку область. В офіційному Медіацентрі при ОДА відбувся терміновий брифінг директора Департаменту цивільного захисту населення ОДА Андрія Булавінова та заступника начальника з реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС в Запорізькій області Миколи Заїки щодо наслідків надзвичайної ситуації для Запорізької області.

  • О 3-й ранку ворог завдав удару по Каховській ГЕС, греблю прорвало і почав стрімко знижуватися рівень води Каховського водосховища. Станом на 8 годину рівень води тримався на достатньому рівні. Наразі  регуляція відбувається за допомогою Дніпровської ГЕС. Наразі для захопленої ЗАЕС загрози немає: в охолоджувальних басейнах води достатньо. Вже зараз і на державному, і на місцевому рівні вживаються заходи, аби попередити будь-які негативні наслідки. На черзі проведення Державної та регіональної  комісій ТЕБ та НС. Ситуація напружена, але повністю контрольована, - повідомив Андрій Булавінов.

Бійці ДСНС приведені у готовність, техніка перевірена, а сама служба готова діяти за призначенням та надавати допомогу населенню.

Завдяки достатньому рівню води по всьому каскаду Дніпра, Дніпровська ГЕС працює та пропускає через гідроустановки контрольовану кількість води. Запорізька АЕС перебуває в стані холодної зупинки, тому використання води для охолодження зведено до мінімуму. Охолоджувальний резервуар заповнений, запас води на рівні технічно необхідних параметрів.

Водозабір питної води в Запорізькій області проводиться у верхньому б’єфі перед Дніпровською ГЕС, тому для мешканців обласного центру немає загрози перебоїв з водопостачанням. На випадки проблем з водозабором відпрацьовано відповідний механізм - силами ДСНС може бути організовано підвіз води.

Території Запорізької області знаходяться вище за руслом Дніпра, ніж Каховська ГЕС, тому загрози підтоплення територій області немає, навпаки - рівень води раніше підтоплених територій поступово буде знижуватися.

  • Ще до війни було розроблено план дій на випадок всіх можливих надзвичайних ситуацій: затоплення території, аварії на ЗАЕС, військової агресії. Всі плани є, механізми відпрацьовані. Діємо і розв’язуємо  питання в міру їх надходження. Зберігаємо спокій доки фахівців працюють!, - зауважив Андрій Булавінов.

 

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Відкрито можливість подання заяв для вступу на бакалавра

Відбудова зруйнованих будинків в Запоріжжі: ухвалено рішення Уряду

Вже сьогодні в графіках немає чотирьох черг одночасно. Сподіваємося, що надалі буде легше, – речниця «Запоріжжяобленерго» Зореслава Цупренко про погодинні відключення електропостачання у регіоні

Отримати грант на навчання можна буде через Дію: Уряд ухвалив постанову

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.07.2024

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 447 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів засідання Уряду, присвячене Запоріжжю

Металурги Запоріжжя приймають вітання з професійним святом

«Встановіть новий застосунок банку»: МВС попереджає про нову кібершахрайську схему

Моніторинг внутрішньообласних автобусних маршрутів: виявлено порушень на 100 тисяч гривень

«Україна – це Дім» – нова онлайн-платформа для ВПО та українських шукачів притулку за кордоном