Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Комунальні мережі під ворожими обстрілами: фахівці працюють над ліквідовацією наслідків

18 липня 2023 - 13:30

На сьогодні, 18 липня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання на підконтрольній території Запорізької області відключено 63 населених пункти - протягом тривалого часу. Загалом без енергопостачання залишається 25 921 абонент. 

За минулу добу енергетики відновили енергопостачання близько 2,8 тисяч споживачів.

Попри постійні обстріли рашистами прифронтових територій, вчора 17 липня, на щастя, минулося без нових пошкоджень в електромережах.

На території Воздвижіської громади вдалося заживити 171 оселю місцевих мешканців, що були знеструмлені раніше через бойові дії.

У Запоріжжі енергетики повернули світло загалом 2 584 родинам, чиє енергоживлення переривалося внаслідок технологічного порушення.

По Василівському, Михайлівському, Бердянському, Приморському, Мелітопольському, Якимівському, Веселівському, Кам’янсько-Дніпровському, Токмацькому, Більмацькому та Розівському районним відділенням через дії місцевої окупаційної «влади» доступу до електромереж та актуальної інформації щодо їх стану ПАТ «Запоріжжяобленерго» не має. 

За інформацією АТ «Запоріжгаз» на 18.07.2023 на підконтрольній території області відключено 36 населених пунктів (14 489 абонентів), з них частково 13 населених пунктів (516 абонентів). У інших населених пунктах аварійно-відновлювальні роботи за можливості будуть проведені невідкладно після отримання допуску до місць пошкоджень та з урахуванням безпекової ситуації. По ПрАТ «Мелітопольгаз» та тимчасово окупованим територіям області актуальна інформація щодо стану газопостачання відсутня.

За наявною інформацією на сьогодні на підконтрольних територіях області внаслідок бойових дій та обстрілів без централізованого водопостачання залишаються 13 населених пунктів Василівського та Пологівського районів. Залишаються пошкодженими 76 об’єктів (у т.ч. 1 каналізаційна очисна споруда, 4 водопровідні станції та 5 каналізаційних насосних станцій, 40 артезіанських свердловин, 21 водонапірних башт, 5 допоміжних та адміністративних споруд підприємств водопровідно-каналізаційного господарства), водопровідні та каналізаційні мережі.

Аварійно-відновлювальні роботи за можливості будуть проведені невідкладно після отримання допуску до місць пошкоджень та з урахуванням безпекової ситуації.

За наявною інформацією на сьогодні внаслідок бойових дій у населених пунктах області повністю зруйновано або частково пошкоджено 7 410 будинків приватного сектору.

Читайте також

Ворог вдарив біля автобуса із запорізькими дітьми

Медалі у скарбничку Запорізького краю: потужні виступи спортсменів на чемпіонатах України

Українська – щодня: Мінкульт зібрав курси для тих, хто хоче говорити державною мовою впевнено

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.05.2026

Впродовж доби окупанти завдали 839 ударів по 42 населених пунктах Запорізької області.

«Присягаюся бути гідним громадянином та патріотом України!»: стрій руху «Байда» поповнили нові учасники

На острові Хортиця у Запоріжжі висадили дерева пам’яті у програмі міжнародної екоініціативи

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 02.05.2026

Відкрито набір на дев’яту Літню школу міжнародної методичної лабораторії для освітян Verba Magistri

Від плавання до тхеквондо: запорізькі спортсмени здобули низку нагород на всеукраїнських турнірах

Як підготуватися до нових кліматичних умов: запоріжців запрошують приєднатися до Марафону кліматичної адаптації

Впродовж доби окупанти завдали 857 ударів по 45 населених пунктах Запорізької області.