Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Інформація для ВПО

В ОВА обговорили зміни у законодавстві щодо підтримки ВПО

24 липня 2023 - 14:50

Закріплені урядовою постановою параметри надання фінансової допомоги для внутрішньо переміщених осіб обговорили під час наради під головуванням керівника ЗОВА Юрія Малашка з представниками структурних підрозділів, очільниками РВА та військових адміністрацій населених пунктів.

Як доповіла директорка Департаменту соціального захисту населення ОДА Марина Нотанова, держава продовжує підтримувати громадян, які вимушено покинули власні домівки через військову агресію російської федерації та допомагає їм в адаптації до нових умов життя. Так, 11 липня Уряд прийняв постанову «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», яка уточнює параметри надання цієї підтримки. Так, з 1 серпня виплати для ВПО буде автоматично продовжено до кінця січня 2023 р. Посадовиця нагадала, що розмір грошової допомоги на проживання складає 3 тис. грн — для осіб з інвалідністю та дітей та 2 тис. грн — для інших осіб. Звертаємо увагу, що виплати продовжуватимуться автоматично - ніяких додаткових дій чи звернень до соціальних установ не потрібно.

Проте виплати не будуть нараховуватись тим, хто повернувся до покинутого місця проживання або перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що визначені Постановою та підтверджуються документально. 

Як зазначила Марина Нотанова, грошова допомога буде припинена тим вимушеним переселенцям, які придбали новий транспортний засіб, земельну ділянку, квартиру або будинок на суму понад 100 тис. грн, мають на депозитному рахунку 100 тис. грн або мають власне житло на територіях, що не окуповані та, де не ведуться активні бойові дії, якщо площа на одного члена родини складає 13,65 кв м. Не призначаються більше виплати й особам, які перебувають на повному державному утриманні, зокрема в інтернатних установах, які евакуювали.

  • Держава виплачує кошти на допомогу ВПО від 6 місяців до 1 року. Це дасть змогу підтримати тимчасово переміщених осіб до працевлаштування. До допомоги вимушеним переселенцям у пошуку роботи або навчанні, перепідготовці чи перекваліфікації активно долучається також Обласний центр зайнятості, - наголосила Марина Нотанова. 

Крім цього, на початку заходу очільник обласної військової адміністрації представив новопризначену завідувачку сектору з питань запобігання корупції апарату облдержадміністрації Оксану Бурко.Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

«До нас приїжджають діти з сусідньої області, адже в нас є укриття, а значить – можливість навчатися офлайн», – директорка однієї зі шкіл Запорізького району

Понад 10500 ноутбуків отримали школярі Запорізької області від ЮНІСЕФ

Понад 200 коптерів та іншої техніки передали військовим на Запорізькому напрямку

«У Збройних силах України повинна бути гендерна рівність», – 29-річна Катерина вирішила приєднатися до захисників

Безпека мешканців, підтримка бізнесу, підвищення якості освіти – Іван Федоров про головні виклики регіону

За матеріалами СБУ засуджено чергових колаборантів, які працюють на окупантів

Усиновлення дитини під час війни: що потрібно знати?

В регіоні допомагають людям подолати наслідки насильства

Міжнародні партнери допоможуть Запоріжжю з облаштуванням укриттів та підземних шкіл

Іван Федоров зустрівся з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я – обговорили медичні потреби регіону

Молодіжний центр “People.UA” відкрився у Запорізькій області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області