Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Інформація для ВПО

В ОВА обговорили зміни у законодавстві щодо підтримки ВПО

24 липня 2023 - 14:50

Закріплені урядовою постановою параметри надання фінансової допомоги для внутрішньо переміщених осіб обговорили під час наради під головуванням керівника ЗОВА Юрія Малашка з представниками структурних підрозділів, очільниками РВА та військових адміністрацій населених пунктів.

Як доповіла директорка Департаменту соціального захисту населення ОДА Марина Нотанова, держава продовжує підтримувати громадян, які вимушено покинули власні домівки через військову агресію російської федерації та допомагає їм в адаптації до нових умов життя. Так, 11 липня Уряд прийняв постанову «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», яка уточнює параметри надання цієї підтримки. Так, з 1 серпня виплати для ВПО буде автоматично продовжено до кінця січня 2023 р. Посадовиця нагадала, що розмір грошової допомоги на проживання складає 3 тис. грн — для осіб з інвалідністю та дітей та 2 тис. грн — для інших осіб. Звертаємо увагу, що виплати продовжуватимуться автоматично - ніяких додаткових дій чи звернень до соціальних установ не потрібно.

Проте виплати не будуть нараховуватись тим, хто повернувся до покинутого місця проживання або перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що визначені Постановою та підтверджуються документально. 

Як зазначила Марина Нотанова, грошова допомога буде припинена тим вимушеним переселенцям, які придбали новий транспортний засіб, земельну ділянку, квартиру або будинок на суму понад 100 тис. грн, мають на депозитному рахунку 100 тис. грн або мають власне житло на територіях, що не окуповані та, де не ведуться активні бойові дії, якщо площа на одного члена родини складає 13,65 кв м. Не призначаються більше виплати й особам, які перебувають на повному державному утриманні, зокрема в інтернатних установах, які евакуювали.

  • Держава виплачує кошти на допомогу ВПО від 6 місяців до 1 року. Це дасть змогу підтримати тимчасово переміщених осіб до працевлаштування. До допомоги вимушеним переселенцям у пошуку роботи або навчанні, перепідготовці чи перекваліфікації активно долучається також Обласний центр зайнятості, - наголосила Марина Нотанова. 

Крім цього, на початку заходу очільник обласної військової адміністрації представив новопризначену завідувачку сектору з питань запобігання корупції апарату облдержадміністрації Оксану Бурко.Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

СБУ нагадує про сувору кримінальну відповідальність за державну зраду

В Запорізькій області налагоджується автобусне сполучення між громадами

За вісім місяців на кір захворіло учетверо більше людей, ніж за минулий рік

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 02.10.2023, 586 доба

Минулої доби військовослужбовці рф завдали 144 удари по 23 населених пунктах

Запоріжжя разом з усією країною вшанувало пам'ять загиблих воїнів

“Україна є! Україна буде!”, - в Запорізькій області вшанували мужніх воїнів всіх часів

До Дня захисників і захисниць України в обласному центрі вшанували пам’ять загиблих Героїв

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону