Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Інформація для ВПО

Допомога на проживання: посилюється фокус на ВПО, які знаходяться в складних життєвих обставинах

3 серпня 2023 - 16:30

Директорка Департаменту соціального захисту населення Запорізької ОДА Марина Нотанова розповіла про зміни щодо надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. 

Як зазначила посадовиця на сьогодні в Запорізькій області зареєстровано 223 тис внутрішньо переміщених осіб починаючи з 2014 року, з них 167 тис – після початку повномасштабного вторгнення. 

Так, з 1 серпня 2023 року виплати для ВПО автоматично продовжено ще на 6 місяців. Звертаємо увагу, ніяких додаткових дій чи звернень до соціальних установ для цього не потрібно. Однак Марина Нотанова нагадала, що грошова допомога на проживання скасована для тих, хто перебуває за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, повернувся до покинутого місця проживання або засуджений за колабораціонізм.

Також з 1 вересня посилиться фокус допомоги вимушеним переселенцям, які перебувають в складних життєвих обставинах. Як зазначила посадовиця, виплати не будуть пролонговані для ВПО, які:

 • придбали новий транспортний засіб;

 • придбали земельну ділянку, квартиру, будинок, інше нерухоме майно або іноземну валюту на суму більше 100 тис грн;

 • має на депозитному рахунку більше 100 тис грн;

 • є власником цілого житла, що знаходиться поза зоною можливих бойових дій чи на неокупованих територіях площею більше 13,65 кв.м на особу. 

Якщо внутрішньо переміщена особа звертається по допомогу вперше, то при нарахуванні виплат також будуть прийняті до уваги вище зазначені критерії. Грошову підтримку зможуть отримати переселенці, якщо середньомісячний сукупний дохід на одну ВПО не перевищує 8372 грн, у складі сімʼї є:

 • люди працездатного віку, які доглядають за дітьми віком до 6 років;

 • люди з інвалідністю;

 • люди, які сприяли своїй економічній самостійності та середньомісячний дохід яких не перевищує 6279 грн;

 • люди, які отримують пенсію, що не перевищує 6279 грн.

 • люди, які мають 3 і більше дітей віком до 18 років і доглядають за ними;

 • люди, які доглядають за особами з інвалідністю і групи, дітьми з інвалідністю, людьми з інвалідністю і чи II групи внаслідок психічного розладу, людьми, які досягли 80-річного віку;

 • студенти, які навчаються за денною або дуальною формою і не мають реєстрації місця проживання в гуртожитках;

 • люди, які надають соціальні послуги та отримують за це компенсацію.

Крім цього директорка Департаменту соціального захисту населення нагадала про державний проєкт, який передбачає можливість безкоштовного проживання окремих категорій ВПО до кінця 2024 року у санаторних закладах західної України. Зокрема серед таких - спеціалізований санаторій “Батьківщина” в м. Трускавець та “Слава” в м. Миргород. Послуга надається особам з інвалідністю та літнім людям, та тим в кого зруйноване або пошкоджене житло з числа ВПО. 

 • Щоб долучитись до програми потрібно звернутись до управління соціального захисту населення за місцем проживання з пакетом документів, які підтверджують приналежність до певної категорії. Раджу скористатись можливістю убезпечити себе та оздоровитись, - наголосила Марина Нотанова.

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також