Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

СБУ встановила ще 3 зрадників, які допомагають країні-агресору підтримувати окупаційний режим на території Запорізької області

18 серпня 2023 - 15:30

Співробітники Служби безпеки зібрали докази добровільної співпраці з ворогом ще 3 зрадників, які обіймають «посади» в органах місцевої влади на тимчасово окупованих територіях.

Зокрема, підозру від СБУ отримав голова одного з ОСББ Токмака. Керуючий об’єднанням з початком широкомасштабного вторгнення зрадів приходу військових рф. В обмін на лояльне ставлення усіляко догоджав окупантам, за що був призначений заступником голови у незаконному органі влади – «Военно-гражданская администрация Молочанской городской администрации Пологовского района». Заради кар’єрного підвищення, він, достовірно знаючи про  покинуті квартири у підпорядкованому ОСББ, засиляв туди військових рф. 

Ще одна ворожа поплічниця, до свого призначення займалась реалізацією товарів широкого вжитку у с. Ботієве. Після окупації Мелітопольського району почала підтримувати прихід «визволителів» та активно проявляла свою проросійську позицію. За це її призначили старостою с. Ботієве, с. Строганівка та с. Бабанівка.

Інший колаборант – мешканець с. Богданівка - теж активно співпрацює з ворогом. З початком широкомасштабного вторгнення рф в Україну, він  добровільно пішов на співпрацю з окупаційною адміністрацією країни-агресора та запропонував свої послуги. Будучи приватним підприємцем, він усіляко допомагав окупантам, у тому числі надавав продукти харчування, будівельні матеріали, техніку, яка використовувалась для облаштування фортифікаційних споруд на лінії зіткнення.    За це його призначили старостою с. Богданівка та с. Степанівка Друга.

На своїх «посадах» зрадники усіляко сприяють діяльності окупаційної влади, беруть активну участь в організації та проведенні пропагандистських акцій, на яких активно агітують земляків підтримувати окупантів.

Вони свідомо надають сприяння окупантам в управлінні захопленими об’єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності. 

Також вони брали активну участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованих територіях Запорізької області.

Слідчі СБУ кваліфікували дії колаборантів за ч. 5 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора) Кримінального кодексу України. 

Викриття зловмисників здійснювали співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 780-го дня війни

До 500 млн грн може отримати Запорізька область на ремонт укриттів у закладах середньої освіти

Необхідно проявляти максимум солідарності з регіонами, які постраждали від війни найбільше, – Андрій Єрмак

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 410 разів били по Запорізькій області

Щоб повернути всіх дітей до шкіл, потрібна допомога від держави, громад та міжнародних партнерів, – Іван Федоров на Конгресі місцевих та регіональних влад

Для подолання сьогоднішніх викликів потрібна максимальна єдність і взаємодія – Президент на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад

ПРОЗОРІСТЬ ТА ПІДЗВІТНІСТЬ: ПРОАНАЛІЗОВАНО ТЕНДЕРИ НА ПОНАД 330 МЛН ГРИВЕНЬ

Школа в укритті: учні, педагоги та батьки діляться своїми враженнями від повернення до офлайну

Представники незламних закладів освіти Запорізької області отримали заслужені нагороди

За матеріалами СБУ заочно засуджено чергову колаборантку, яка допомагає країні-агресору підтримувати окупаційний режим на Мелітопольщіні

Іван Федоров про терор населення на ТОТ