Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

На XV Рішельє-форумі публічної служби очільник Запорізької ОВА поділився історією незламності регіону

20 вересня 2023 - 14:30

Під час повномасштабного вторгнення одним з головних завдань державної влади та органів місцевого самоврядування залишається забезпечення повноцінної роботи й надання якісних послуг громадянам. Очільник Запорізької ОВА Юрій Малашко взяв участь в  XV Рішельє-форумі публічної служби «Інституційна стійкість публічної служби в умовах війни». Метою заходу є пошук ефективних рішень щодо організації адміністративної діяльності у воєнний та повоєнний період.

Юрій Малашко розповів про загальну ситуацію у Запорізькій області та поділився історією стійкості прифронтового регіону. Кожного дня військовослужбовці рф завдають близько сотні ударів по області. Понад 70% території окуповано, 43 населені пункти знаходяться на лінії розмежування, а 19 громад залишаються підконтрольними Україні. 

Очільник ЗОВА зазначив, що голови 4 тимчасово окупованих районів та 34 ТГ виїхали до Запоріжжя в перші дні повномасштабного вторгнення, що дало змогу  зберегти керованість територій.  В 42 громадах, які перебувають в окупації, вже створено 37 військових адміністрацій населених пунктів. Процес досі триває: до Офісу Президенту подано пропозиції щодо створення ВА та призначення їхніх керівників в тих населених пунктах, де цього вимагає поточна ситуація. Важливо, що на 76% збережено кадровий склад працівників органів влади регіону, які мають великий досвід та управлінські навички.

  • У кожної території своя особлива історія незламності, яку щодня формують наші люди та їхні вчинки. Сьогодні стійкість по-запорізьки – це створені окупованими районами та громадами ХАБи, на базі яких вирішуються нагальні питання внутрішньо переміщених осіб. Це організація евакуації та гуманітарна допомога людям на лінії вогню, а також забезпечення життєдіяльності території й підтримка військових, - наголосив очільник ЗОВА.  

Крім цього, в регіоні продовжують доопрацьовувати плани деокупації та готуються до проведення заходів із відновлення роботи органів  влади й систем життєдіяльності на звільнених територіях. 

  • Маємо чітке розуміння, що перед нами досі залишається багато викликів в питанні забезпечення стійкості громад Запорізької області в умовах війни. Кожна проблема може бути розв'язана завдяки об’єднанню зусиль, чіткій взаємодії та ефективному плануванню дій всіх учасників процесу, - зазначив Юрій Малашко.  


Департамент внутрішньої політики та інформаційної діяльності


Читайте також

Балансоутримувачі об'єктів соціальної та критичної інфраструктури мають відпрацювати з аварійно-рятувальними службами потенційні ризики

Юрій Малашко: “Боремося за свободу наших оборонців”

Валерій Шевченко на прямому зв’язку з жителями області

Юрій Малашко про оперативну ситуацію в регіоні

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

Юрій Малашко: “Громада - це не про населений пункт. Громада - це про людей”

7 грудня відбудеться гаряча лінія з заступником голови ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 07.12.2023, 652 доба

112 ударів по 22 населених пунктах Запорізької області – мирні жителі не постраждали

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 651-го дня війни