Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Обласна влада тримає на контролі питання своєчасних виплат заробітної плати на підприємствах

20 вересня 2023 - 20:00

Під головуванням заступника голови ЗОДА Євгена Мироненка відбулось чергове засідання обласної Комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати. 

До наради долучилися профільні керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, за якими закріплені підприємства-боржники, а також представники ГУ Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Фонду державного майна, міжрегіонального управління Державної служби з питань праці,  дотичних установ та члени комісії.

Директорка Департаменту соціального захисту населення ЗОДА Марина Нотанова доповіла, що загальна сума заборгованості із заробітної плати по області протягом липня зросла на 3 млн грн і на початок серпня складала 117,8 млн грн. Це обумовлено насамперед зростанням боргів на підприємствах державного сектору економіки на 1,7 млн грн, а в установах комунальної форми власності на 2,1 млн грн. Збільшення заборгованості фіксують на підприємствах всіх форм власності, але переважна більшість припадає на державний сектор і складає 82%. 

Найскладнішою є ситуація на 3 підприємствах, органом управління яких є Фонд державного майна України. Сума їхніх грошових зобов'язань складає 77,3 % від загальної суми по області. 

Крім цього, начальник Головного управління Пенсійного фонду в Запорізькій області Світлана Жмурко розповіла, що заборгованість з обов’язкових платежів до ПФУ в регіоні зменшилась на 2,4 % і склала майже 558 млн грн. Присутні представники підприємств доповіли про причини виникнення боргів, а також про шляхи їхнього погашення. 

За підсумками засідання обласної комісії ухвалені рішення, що спрямовані на зменшення заборгованості із виплати заробітної плати та платежів до Пенсійного фонду України на підприємствах регіону.

 

Департамент внутрішньої політики та інформаційної діяльності

Читайте також

Балансоутримувачі об'єктів соціальної та критичної інфраструктури мають відпрацювати з аварійно-рятувальними службами потенційні ризики

Юрій Малашко: “Боремося за свободу наших оборонців”

Валерій Шевченко на прямому зв’язку з жителями області

Юрій Малашко про оперативну ситуацію в регіоні

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

Юрій Малашко: “Громада - це не про населений пункт. Громада - це про людей”

7 грудня відбудеться гаряча лінія з заступником голови ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 07.12.2023, 652 доба

112 ударів по 22 населених пунктах Запорізької області – мирні жителі не постраждали

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 651-го дня війни