Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Мешканців регіону закликають вакцинуватись від COVID-19 та грипу

31 жовтня 2023 - 15:15

Про важливості вакцинації від COVID-19 у офіційному Медіацентрі ОДА розповів генеральний директор Запорізького обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України, головний державний санітарний лікар Запорізької області Тарас Тищенко.

У 2020-2021 роках у всьому світі пройшли масштабні компанії з вакцинації від COVID-19, які дали суттєвий ефект. Рівень захворюваності і тяжкість перебігу хвороби знизилась.

Проте, за словами головного  державного санітарного лікаря, хвороба не зникла, і треба продовжувати вакцинуватися бустерними дозами.

В Україні створений Національний портал з імунізації (вебсайт vaccine.org.ua), де кожний громадянин може знайти інформацію щодо вакцин та щеплень, які здійснюються в країні, а також ознайомитись з доказовими матеріалами з деяких питань імунопрофілактики.

З початку епідемічного сезону захворюваності на грип та інші ГРВІ (з 02.10.2023 по 22.10.2023) в Запорізькій області захворіло 5519 осіб, з них з діагнозом COVID-19 - 268 осіб, що становить 4,9%. Госпіталізовано було 350 пацієнтів, у т. ч. 162 дитини.

  • Тому є універсальна рекомендація -  вакцинуватися. Особливо це важливо тим, у кого дома  проживають літні люди чи маленькі діти, і тим, хто перебуває серед великого скупчення людей, - зазначив Тарас Тищенко.

Перелік пунктів вакцинації розміщений на сайті Запорізького обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України. Вакцинація від COVID-19 - безкоштовна.

Головний державний санітарний лікар порадив також дотримуватися і загальних рекомендацій: 

  • Якщо ви побачите, що у вас в колективі чи вдома є люди з ознаками ГРВІ, використовуйте маски,  антисептики, уникайте контактів, постарайтеся не знаходитись в місця масового скупчення людей.

Департамент внутрішньої політики та інформаційної діяльності


Читайте також

До уваги водіїв Запоріжжя!

Важливо, щоб партнери чули Україну й знали, що кожен пакет для нашої ППО реально захищає життя – звернення Президента

Україна працює для того, щоб у нас були власні балістичні ракети, випробування показали хороші перспективи – звернення Президента

Транспортне сполучення, зв’язок, газопостачання та підготовка до зими: у Біленьківській громаді обговорили нагальні питання

Запорізька область та шведський регіон Вестерноррланд поглиблюють співпрацю

Атаки на підстанції та загроза відключень: енергетична ситуація в Запоріжжі

В ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

Гаряча лінія Омбудсмана України Дмитра Лубінця: 1678

Діалог влади та бізнесу: запорізькі підприємці навчалися, як перетворити «Я подумаю» на «Я беру»

Дві золотих та одна бронзова медалі: запорізькі спортсмени виступили на міжнародних турнірах

Бригада, що воює по-новому

Приватизація у Запоріжжі: на аукціон виставили недобудовану їдальню в центральній частині міста. Торги – 20 серпня 2026 року