Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

СБУ повідомила про підозру 2 зрадникам, які воюють проти сил ЗСУ у складі військ рф

15 листопада 2023 - 12:00

Мешканець Маріуполя, у березні 2022 року, уклав контракт про проходження військової служби в зс рф та вступив  до лав 129 окремого стрілецького полку 1 армійського корпусу міністерства оборони «днр», де був призначений на посаду командира  стрілецької роти. 

Інший – мешканець Авдіївки, також, наприкінці березня 2022 року,  добровільно перейшов на бік ворога та приєднався до лав 1 окремої гвардійської мотострілкової Слов’янської бригади. Там він був призначений на посаду командира взводу. 

На тимчасово окупованій Донеччині,  «новобранці» отримали військове спорядження і зброю. Після чого,  вони пройшли «вишкіл» на одному з полігонів. Звідти, під керівництвом російських командирів, «вояки» були відправлені на Запорізький напрямок для військової служби у складі окупаційних військ. 

На своїх «посадах» вони приймають безпосередню та активну участь у бойових діях проти підрозділів Збройних сил України, на території Запорізької області, забезпечують контрольно-пропускні функції та охорону блокпостів. Під іх керівництвом облаштовувались фортифікаційні споруди і додаткові вогневі точки рашистів. 

На підставі зібраних доказів слідчі української спецслужби повідомили фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. 

Розслідування проводять слідчі СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

 

За матеріалами Служби безпеки України

Читайте також

Від роботи лікарень до підтримки родин: як стажери Запорізької ОДА занурюються в реальні виклики регіону

Прозорість бізнесу та оцінка партнерів: запорізькі підприємці вивчали інструменти YouControl

«Енергетики роблять все можливе, щоб жителі Запорізького краю мали стабільне електропостачання», – АТ «Запоріжжяобленерго»

«Я задоволена ремонтом. Усе зроблено акуратно та гарно», – мешканці пошкодженого будинку по вул. Запорізька, 2-Б повертаються до відновлених осель

Швидке оформлення – коротке очікування: Обласний транзитний центр підсилюють новою технікою

Мінрозвитку оновило вимоги до ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення»

Мінрозвитку оновило вимоги до ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення»

У риби почався нерестр: що потрібно знати запорізьким рибалкам

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 10.04.2026

Впродовж доби окупанти завдали 810 ударів по 42 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1506-го дня війни

Державні нагороди та відзнаки – незламним запоріжцям