Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

20 листопада 2023 - 15:20

На сьогодні на ранок, 20 листопада, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання на підконтрольній території Запорізької області було відключено 114 населених пунктів, з них 63 - протягом тривалого часу. Загалом без енергопостачання - 35 125 абонентів.

Негода, яка в суботу та неділю прокотилася Україною, додала роботи й запорізьким енергетикам. Поривчастий вітер, сильний дощ та мокрий сніг спричинили численні пошкодження в електромережах ПАТ «Запоріжжяобленерго».

Протягом вихідних аварійно-ремонтні бригади ПАТ «Запоріжжяобленерго» працювали в режимі 24/7 та відновили енергопостачання 27,2 тисяч споживачів на територіях обслуговування Запорізького РЕМ, Вільнянського та Оріхівського міжрайонних РЕМ, а також у м. Запоріжжя.

На ранок 20 листопада внаслідок складних погодних умов було знеструмлено 4 населені пункти Василівського району (загалом 4271 абонент) та 47 населених пунктів Запорізького району (загалом 4904 абоненти). На цей час вже відновлено електропостачання 14 населених пунктів. Аварійно-відновлювальні роботи тривають.

Крім того, протягом минулої п’ятниці та вихідних фахівцям ПАТ «Запоріжжяобленерго» вчергове довелося усувати руйнування в електромережах прифронтових територій, спричинені рашистськими обстрілами. Загалом було заживлено 4 271 абонент у Василівському та 65 абонентів у Запорізькому районах.

Також було відновлено лінію електропередачі у м. Запоріжжя, пошкоджену внаслідок падіння ворожого дрона. Споживачі не відключалися.

По Василівському, Михайлівському, Бердянському, Приморському, Мелітопольському, Якимівському, Веселівському, Кам’янсько-Дніпровському, Токмацькому, Більмацькому та Розівському районним відділенням через дії місцевої окупаційної «влади» доступу до електромереж та актуальної інформації щодо їх стану ПАТ «Запоріжжяобленерго» не має.

За інформацією АТ «Запоріжгаз» на 20.11.2023 на підконтрольній території області відключено 39 населених пунктів (14 478 абонентів), з них частково 16 населених пунктів (505 абонентів).

У інших населених пунктах аварійно-відновлювальні роботи за можливості будуть проведені невідкладно після отримання допуску до місць пошкоджень та з урахуванням безпекової ситуації.

По ПрАТ «Мелітопольгаз» та тимчасово окупованим територіям області актуальна інформація щодо стану газопостачання відсутня.

За наявною інформацією на сьогодні на підконтрольних територіях області внаслідок бойових дій та обстрілів без централізованого водопостачання залишаються 13 населених пунктів Василівського та Пологівського районів. Залишаються пошкодженими 79 об’єктів (у т.ч. 1 каналізаційна очисна споруда, 6 водопровідних станцій та 5 каналізаційних насосних станцій, 40 артезіанських свердловин, 21 водонапірних башт, 6 допоміжних та адміністративних споруд підприємств водопровідно-каналізаційного господарства), водопровідні та каналізаційні мережі.

Аварійно-відновлювальні роботи за можливості будуть проведені невідкладно після отримання допуску до місць пошкоджень та з урахуванням безпекової ситуації.

За наявною інформацією на сьогодні внаслідок бойових дій у населених пунктах області повністю зруйновано або частково пошкоджено 8 661 будинок приватного сектору.

 

Читайте також