Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Сумнівні тендери, зачинені укриття, знайдена гуманітарка: очильник ЗОВА розповів про резонансні теми тижня

25 листопада 2023 - 12:30

Про реалізацію антикорупційної кампанії “Прозорість та підзвітність”, ситуацію на окупованих територіях та інші резонансні теми регіону на брифінгу в офіційному медіацентрі при ЗОДА розповів начальник ЗОВА Юрій Малашко.

Про сумнівні тендерні закупівлі 

Юрій Малашко нагадав, що при ЗОДА в рамках кампанії “Прозорість та підзвітність” створено робочу групу, яка ретельно перевірятиме всі публічні закупівлі - насамперед на предмет доцільності витрат. 

Сподіваюсь, я дуже доступно доніс представникам виконкому Токмацької міської ради про недоречність придбання у такі нелегкі часи двох автомобілів, вартістю в мільйон гривень кожен! Може краще допоможете військовим? Допоможете ВПО? - зазначив Юрій Малашко.

Він також порадив всім керівникам громад та структурних підрозділів самим навести лад та прозоро і підзвітно передивитися тендерні запити, які вони викладають на майданчик “Прозоро”.

Щодо виявленої гуманітарної допомоги

Юрій Малашко нагадав про виявлення на одному з місцевих підприємств 200 тонн гуманітарної допомоги, яка “зберігалася” там без відповідних документів.

Крім того, днями 300 тонн гуманітарної допомоги було знайдено ще на двох підприємствах - вона не дісталася ані військовим, ані вимушеним переселенцям.

За словами посадовця, зараз в цій ситуації розбираються відповідні органи. 

Щодо ситуації з укриттями в Запоріжжі та області 

Очільник ОВА зазначив, що частина найпростіших укриттів під час повітряної тривоги залишається недоступною для громадян.

Вчергове звернувся до депутатів Верховної Ради з вимогою невідкладного розгляду в сесійній залі змін в чинне законодавство України в частині посилення адміністративної та кримінальної відповідальності до балансоутримувачів фондів захисних споруд, - повідомив посадовець.

Такий законопроєкт вже погоджений комітетом ВР з питань правоохоронної діяльності, але майже півроку не потрапляє у порядок денний для розгляду парламентарями.

Про ситуацію на Тlтимчасово окупованих територіях 

За словами начальника ЗОВА, на комунальні підприємства Бердянська почали завозити повістки для мобілізації співробітників. 

- Якщо ситуація буде розвиватися по аналогії з Донецьком, то на комунальних підприємствах на ТОТ Запорізької області не залишиться чоловіків - їх відправлятимуть воювати проти нас, - додав Юрій Малашко. 

Про аварію на водоводі у Кушугумській громаді

У четвер під час ліквідації пориву на водоводі у підприємства “Облводоканал” заарештували техніку за борги перед іншим підприємством - “Запоріжжяелектропостачання”. Через це без водопостачання залишилось два населених пункти.

Мова йде не про господарський спір, не про букву закону, не про гроші. Мова - про людяність.Будь-яка проблема повинна вирішуватися з урахуванням інтересів людей - зазначив очільник ОВА. 

Також він додав, що був вимушений у ручному режимі розбиратися в цій резонансній проблемі, наголосивши - людям повернуть водопостачання у найкоротшій термін.

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 728-го дня війни

СБУ повідомила про підозру власнику Інтернет-провайдера, який налагоджував зв’язок російським спецслужбам у тимчасово окупованому Енергодарі

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Рашисти завдали 516 ударів по 17 населених пунктах

Допоки ми не зрадили своїй меті, справа полеглих героїв жива

В обласному центрі вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Робота без бар’єрів: компенсацію за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю можна отримати через Дія

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні

Окупанти завдали 435 ударів по 19 населених пунктах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 726-го дня війни

В Запорізькій області створять Регіональний координаційний штаб з питань приведення об’єктів фонду захисних споруд у належний стан