Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

За матеріалами СБУ до 15 років ув’язнення засуджено «високопосадовця» окупаційної влади Енергодара

26 лютого 2024 - 12:00

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази добровільної співпраці з ворогом очільника окупаційної адміністрації Енергодара.

За матеріалами української спецслужби суд призначив йому 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Доведено, що екснардеп, від забороненої партії «опзж»,  з власної ініціативи почав, співпрацювати з ворогом з широкомасштабного вторгнення РФ.

Чинний депутат погодився на пропозицію загарбників очолити так звану «військово-цивільну адміністрацію» в Енергодарі.

На «посаді» він відразу затвердив структуру окупаційного органу, до складу якого «ввів» своїх однодумців. Псевдоадміністрація мала виконувати всі незаконні рішення загарбників, спущені  через гауляйтера.

Також встановлено, що колаборант активно впроваджував інформаційні наративи країни-агресора. За його вказівкою на тимчасово окупованій території Енергодару були проведені численні заходи політичного характеру. За задумом кураторів це мало збільшити підтримку діяльності незаконно утворених окупаційних органів влади, зокрема через широке висвітлення у проросійських ЗМІ. На пропагандистських заходах зловмисник закликав місцеве населення до співпраці з окупантами.

Для підвищення «іміджу» держави-агресора колаборант, організував  проведення низки пропагандистських заходів, серед яких святкування «9 травня – Дня перемоги» та ходи «Безсмертного полку», на яких виступали представники російського шоу-бізнесу.

На підставі зібраної СБУ доказової бази суд визнав ворожого поплічника винним за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 (організація та проведення заходів політичного характеру у співпраці з державою-агресором та його окупаційною адміністрацією, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації, вчинені організованою групою).

Наразі зловмисник переховується на тимчасово окупованій території Запорізької області. Співробітники спецслужби проводять комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.

Розслідування проводили співробітники СБУ Запорізької області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Читайте також

Про імплементацію безбар’єрного простору

Грошовий сертифікат та слова подяки: у Запоріжжі привітали переможця Дефлімпійських ігор

Мінрозвитку, громади та ОВА підписали Меморандум щодо впровадження нових правил розрахунку вартості робіт під час відбудови

З 11 грудня українці можуть купувати продукти за кошти програм «Зимова підтримка» та «Національний кешбек»

У Запоріжжі відкрили меморіальну табличку полеглому Захиснику та лікарю Артуру Пономарю

Українці, які постраждали від збройної агресії рф, можуть подати заяву про репарації

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 11.12.2025

Упродовж доби окупанти завдали 470 ударів по 17 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1386-го дня війни

У Запоріжжі відбулась регіональна правозахисна конференція

Житло для ВПО: у Запоріжжі завершують ремонти 31 квартири

Перше українське «золото» з тхеквондо на Всесвітній літній Універсіаді: керівництво області привітало запорізького спортсмена з перемогою