Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

СБУ встановила ще 4 зрадників, які допомагають країні-агресору підтримувати окупаційний режим на території Запорізької області

1 березня 2024 - 12:00

Співробітники Служби безпеки зібрали докази добровільної співпраці з ворогом ще 4 зрадників, які обіймають «посади» в органах місцевої влади на тимчасово окупованих територіях.

Зокрема, підозру від СБУ отримала мешканка с. Нововасилівка Бердянського району, яка з початком широкомасштабного вторгнення зраділа приходу військових рф. В обмін на лояльне ставлення усіляко догождала окупантам, за що була призначена головою у незаконному органі влади – «Нововасильевской администрации ВГА г. Бердянска».

У своєму «кріслі», вона активно просуває наративи кремля, та агітує земляків підтримати окупантів. Також, за її наказом були  складені списки «прихильників русского миру», з числа мешканців громади, яким була здійснена виплата грошової та видача гуманітарної допомоги.

Ще один ворожий поплічник, до свого призначення ніде не працював, перебивався дрібними підзаробітками. Після окупації Бердянського району, він підтримав прихід «визволителів» та активно проявляв свою проросійську позицію. За це його призначили старостою у незаконному органі влади – мовою оригіналу «Широкоярский старостинский округ».

Перебуваючи на «посаді», він схиляв працівників освіти до співпраці з окупаційною владою погрожуючи депортацією в разі відмови та активно сприяв впровадженню освітнього процесу за законодавством держави-агресора рф. Також  з метою паспортизації місцевих мешканців та викорінення проукраїнських ідеологічних цінностей у суспільній свідомості та активізації культурно-масової діяльності в підтримку рф, здійснив активні організаційні дії, а саме агітував місцевих мешканців отримувати паспорти держави-агресора.

Інший колаборант – мешканець с. Чкалове теж активно співпрацює з ворогом. З початком широкомасштабного вторгнення рф в Україну, він  добровільно пішов на співпрацю з окупаційною адміністрацією країни-агресора та запропонував свої послуги. Його було призначено на посаду заступника голови у так званій «администрация Чкаловского сельского поселения Мелитопольского района Запорожской области».

Ще однією зрадницею виявилась мешканка Новоданилівки, яка була призначена окупаційною владою на посаду начальника відділу житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою  у незаконно створеному органі влади – так званій «Акимовская военно-гражданская администрация». 

На своїх «посадах» зрадники усіляко сприяють діяльності окупаційної влади, беруть активну участь в організації та проведенні пропагандистських акцій, на яких активно агітують земляків підтримувати окупантів.

Вони свідомо надають сприяння окупантам в управлінні захопленими об’єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності.

Також вони брали активну участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованих територіях Запорізької області.

Слідчі СБУ кваліфікували дії колаборантів за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Викриття зловмисників здійснювали співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 780-го дня війни

До 500 млн грн може отримати Запорізька область на ремонт укриттів у закладах середньої освіти

Необхідно проявляти максимум солідарності з регіонами, які постраждали від війни найбільше, – Андрій Єрмак

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 410 разів били по Запорізькій області

Щоб повернути всіх дітей до шкіл, потрібна допомога від держави, громад та міжнародних партнерів, – Іван Федоров на Конгресі місцевих та регіональних влад

Для подолання сьогоднішніх викликів потрібна максимальна єдність і взаємодія – Президент на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад

ПРОЗОРІСТЬ ТА ПІДЗВІТНІСТЬ: ПРОАНАЛІЗОВАНО ТЕНДЕРИ НА ПОНАД 330 МЛН ГРИВЕНЬ

Школа в укритті: учні, педагоги та батьки діляться своїми враженнями від повернення до офлайну

Представники незламних закладів освіти Запорізької області отримали заслужені нагороди

За матеріалами СБУ заочно засуджено чергову колаборантку, яка допомагає країні-агресору підтримувати окупаційний режим на Мелітопольщіні

Іван Федоров про терор населення на ТОТ