Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Туберкульоз не вирок: Про важливість профілактики та своєчасного лікування

13 березня 2024 - 16:00

Епідемічна ситуація з туберкульозом в Україні досі залишається напруженою, адже щороку від цього захворювання помирає близько 3-х тисяч людей. Лише в Запорізькій області у 2023 році зафіксовано 450 випадків захворювання, з них 39 серед дітей.

Про небезпеку та профілактику туберкульозу розповіла лікар-епідеміолог відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Анна Пелих під час брифінгу в офіційному Медіацентрі при ОДА.

За словами фахівця, ця інфекційна хвороба поширюється повітряно-крапельним шляхом - передається при чханні, кашлі чи навіть звичайній розмові між людьми. Особливо вразливими до туберкульозу є люди з груп ризику: особи з послабленим імунітетом, хворі на онкологію, курці, вагітні та багато інших.

Серед основних симптомів туберкульозу – кашель, що не проходить більше 2-х тижнів, кровохаркання, стрімке зниження маси тіла без причини, підвищена температура тіла та слабкість. 

З початку повномасштабного вторгнення ризик захворювання значно зріс через багато несприятливих факторів: погіршення житлових умов, постійний стрес, проблеми з харчуванням. Саме тому дієвими засобами профілактики є здорова їжа, заняття спортом, достатня кількість сну, регулярні прогулянки на свіжому повітрі та, звичайно, відмова від шкідливих звичок.

Слід розуміти, туберкульоз - не вирок, і він лікується. Існують дієві методи лікування, які при своєчасному виявленні хвороби дозволяють уникнути багатьох негативних наслідків для організму. Оперативну діагностику можливо пройти за направленням сімейного лікаря. В Запорізькій області молекулярно-генетичну діагностику туберкульозу, що дозволяє протягом години встановити діагноз.

Водночас не варто забувати, що як і з іншими хворобами, на туберкульоз можна захворіти повторно, тому необхідно піклуватися про своє здоров’я та вчасно звертатися до лікарів.


Читайте також

Впродовж доби окупанти 342 рази вдарили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 821-го дня війни

Відновлення йде за планом, роботи планують завершити до серпня, – Іван Федоров про реконструкцію зруйнованого будинку

«Закликаємо споживачів до ощадливого і відповідального енергоспоживання»: про енергетичну ситуацію в Запорізькій області

ЮНІСЕФ та «Облводоканал»: нові можливості для співпраці

Як долучитися до кампанії з підтримки виробників «Зроблено в Україні»

Врожай під вогнем: як запорізькі аграрії вирощують хліб біля лінії фронту

Аптечки першої медичної допомоги для запорізьких шкіл

Запорізька молодь об'єдналася на форумі MEET-UP для діалогу про майбутнє

«Траєкторія» – освітньо-грантова програма для ветеранів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 376 разів ударили по Запорізькій області