Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

За матеріалами СБУ засуджено чергових колаборантів, які працюють на окупантів

22 квітня 2024 - 11:30

У Запоріжжі за матеріалами СБУ до різних термінів позбавлення волі засуджено 3 колаборантів, які обіймають «посади» в органах місцевої влади та силових структурах на тимчасово окупованих територіях.

Зокрема, 5 років позбавлення волі отримав мешканець Бердянського району, який до початку широкомасштабного вторгнення мешкав на території рф де мріяв про кар’єру «шансоньє».

Після окупації Бердянського району, він повернувся додому та пішов на співпрацю з окупантами.

За особистої протекції Сауленка його  було призначено на посаду голови Осипенківської  ОТГ.

Перебуваючі на «посаді» він, на виконання завдань кремлівських кураторів, переконував мешканців району у тому, що росія тут назавжди та закликав до підтримки і всілякої допомоги окупаційним військам.

У червні 2022 року він організував роздачу російської гуманітарної допомоги під час якої схиляв місцевих мешканців до отримання російського паспорту.

Також за його наказом були складені списки пенсіонерів, яким може  буде надана допомога в розмірі 10 тисяч рублів, зробивши акцент тому, що гроші будуть видані особам які отримали російський папірець.

Тим хто не отримав роспаспорт він погрожував позбавленням прав на володіння нерухомістю, автомобілями та отримання тих крихт соціальної допомоги, які вони будуть виплачувати.

Іншу колаборантку заочно засуджено до 10 років позбавлення волі. Зрадницею виявилась мешканка Мелітопольського району, діюча керівниця фінансового відділу Новенської сільської ради.

Після окупації Мелітопольського району вона пішла на співпрацю з окупантами та залишилась на своїй посаді, в окупаційному органі.

Ще один ворожий поплічник – колишній поліцейський, який у 2015 році не пройшов переатестацію та був звільнений з поліції, отримав 12 років позбавлення волі.

Тепер зловмисник працює на посаді «полицейского ГАИ» у незаконному правоохоронному органі «УВД по г. Бердянск и Бердянскому району». У новому статусі допомагає окупантам тероризувати місцевих патріотів і проукраїнськи налаштованих мешканців.

За матеріалами Служби безпеки суд визнав їх винними у колабораційній діяльності.

Заходи із документування злочинної діяльності здійснювали співробітники  СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.

Читайте також

Впродовж доби окупанти 342 рази вдарили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 821-го дня війни

Відновлення йде за планом, роботи планують завершити до серпня, – Іван Федоров про реконструкцію зруйнованого будинку

«Закликаємо споживачів до ощадливого і відповідального енергоспоживання»: про енергетичну ситуацію в Запорізькій області

ЮНІСЕФ та «Облводоканал»: нові можливості для співпраці

Як долучитися до кампанії з підтримки виробників «Зроблено в Україні»

Врожай під вогнем: як запорізькі аграрії вирощують хліб біля лінії фронту

Аптечки першої медичної допомоги для запорізьких шкіл

Запорізька молодь об'єдналася на форумі MEET-UP для діалогу про майбутнє

«Траєкторія» – освітньо-грантова програма для ветеранів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 376 разів ударили по Запорізькій області